"Мені нема чого розчаровуватися". Українська бігунка Ткачук - про виліт у півфіналі ЧС-2022

"Мені нема чого розчаровуватися". Українська бігунка Ткачук - про виліт у півфіналі ЧС-2022

Ексклюзивно
"Мені нема чого розчаровуватися". Українська бігунка Ткачук - про виліт у півфіналі ЧС-2022
Вікторія Ткачук, фото: AP Photos

Вікторія вперше в кар'єрі дісталася півфіналів світової першості.

Шостий змагальний день ЧС-2022 з легкої атлетики визначив фіналісток змагань з бігу на 400 метрів з бар'єрами серед жінок. Україну в півфіналах представляли Анна Рижикова та Вікторія Ткачук.

Кваліфікацію Рижикова та Ткачук закінчили на другій та четвертій позиціях у своїх групах відповідно. Це дозволило їм змагатися у півфіналах, які змогла подолати тільки Рижикова.

Ткачук в півфіналі стартувала в третій групі та пробігла дистанцію за 54.24 секунди. Цього вистачило лише для четвертого результату в групі. Та Вікторія все одно показала свій найкращий результат на світовій першості: у 2015-му та 2017 роках вона покидала змагання ще за підсумками кваліфікації.

Читайте також: Одна з двох українок пройшла до фіналу ЧС-2022 з бігу на 400 метрів з бар'єрами: результат півфіналів

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Ткачук пояснила свої помилки у півфінальному забігу. Та розповіла, що вже налаштовується на цьогорічний чемпіонат Європи в Мюнхені.

Що сказала Ткачук

"На десятому бар'єрі сталася помилка. Я додала один крок, хоча могла його не додавати. Це моя проблема, яку я давно не можу виправити з тренером. Над цим будемо працювати. Десь через фізичний стан, десь це через невпевненість у собі. Це такий мій особистий «десятий бар'єр». Можна сказати, тут два значення: мій бар'єр у ритмі та мій десятий бар'єр на дистанції. Там можна було додати. Але щоб щось кардинально змінило ситуацію за добором… Я не встигла проглянути всі результати, але мого прізвища там не має. Я була близько, але цього недостатньо.

Головою я все розумію. Для мене цей рік видався нелегкий з багатьма складнощами, але якщо порівнювати з моїми співвітчизниками в Україні, то в мене надлегкий шлях. Тобто всі мої рідні та знайомі живі та здорові, і від виступів я отримую задоволення. Мені нема чого розчаровуватися, але все ж я їхала за фіналом.

Звичайно, я трималася, поки не прийшла до мікст-зони і побачила своїх. Кожен із нас знає історію одне одного, адже ми зблизилися за час війни. Ця дуже крута підтримка, вона допомагає триматися, але дев’яте місце за крок від фіналу… Так, я не у фіналі, тому розчарована. Але я показала все, що могла сьогодні. Це мій найкращий результат в сезоні. Можливо, якби я потрапила до фіналу, то був би найкращий результат кар'єри. Проте я не там і буду готуватися до чемпіонату Європи. Я буду старатися показати найкращий результат у Мюнхені. У нас ще є час для того, щоб підготуватися краще і виправити всі помилки.

Поки не прийшло розчарування, що я не у фіналі, то все було прекрасно. Мені важко щось говорити про чемпіонат світу загалом. Я намагалася сконцентруватися на своїх завданнях щодня і вийти на старт в найкращій формі. На сьогодні моя найкраща форма виявилася ось такою. Я не так часто показую такі секунди, щоб бути незадоволеною сьогодні. Але знаю, що могла б додати і потрапити у фінал".

Хто така Ткачук

  • Вікторія Ткачук - 27-річна бігунка, що на національних змаганнях представляє Донецьку область.
  • Учасниця двох Олімпіад. На змаганнях у Токіо минулого року посіла шосте місце в бігу на 400 м/б.
  • Восьмиразова чемпіонка України. "Золото" національної першості Вікторія здобувала в бігу на 400 м/б, естафетах 4х100 м та 4х400 м.

Що далі

  • 23 липня. 5:50 - Чемпіонат світу. 400 м/б. Жінки (фінал)
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022