Завдяки війні в Україні Росія змогла випередити Захід — лідер Ірану

Завдяки війні в Україні Росія змогла випередити Захід — лідер Ірану

Завдяки війні в Україні Росія змогла випередити Захід — лідер Ірану
Фото: khamenei.ir

Лідер ісламської революції в Ірані Сеєд Алі Хосейні Хаменеї заявив, що розпочавши агресію проти України, Росія змогла попередити початок війни з боку країн Заходу, додавши, що Північноатлантичний Альянс становить небезпеку і його необхідно зупинити.

Як повідомляє IRNA, про це він заявив під час зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним.

"Аятола Хаменеї сказав, що війна — це жорсткий спосіб вирішення суперечок, і Ісламську Республіку в жодному разі не задовольняють тяготи, покладені на простих людей, але у випадку з Україною, якби ви (Росія — ред.) не взяли під свій контроль ситуацію, інша сторона своїми ініціативами обумовила б початок війни", — зазначається у повідомленні.

Він додав, що західні держави виступають проти існування сильної та незалежної Росії, заявивши, що НАТО — "небезпечне створення", яке не розуміє меж та кордонів, якщо шлях перед ним залишається відкритим.

"Якби шлях НАТО не був перекритий в Україні, через деякий час під приводом Кримського півострова вони почали б таку ж війну", — вважає Хаменеї.

Лідер Ірану вважає, що США і Захід сьогодні стали слабшими, ніж раніше. Він також підкреслив, що заміна долара національними валютами РФ та Ірану у їхніх фінансових операціях та використання інших валют прокладе шлях до поступового позбавлення долара США його ролі в міжнародному бізнесі.

Що відомо

  • За даними ЗМІ, Іран та Росія можуть укласти великі бартерні угоди для полегшення торгівлі між країнами. Угоди допоможуть Ірану отримувати російську сталь в обмін на автомобільні запчастини та газові турбіни.
  • Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Росія звернулася до Ірану з проханням надати йому сотні бойових безпілотних літальних апаратів для використання у війні проти України.
  • За його словами, поки що неясно, чи надав Іран вже якісь безпілотники Росії, але наголосив, що у США є інформація, яка свідчить про те, що Іран готується навчити війська РФ використовувати дрони вже цього місяця.

Читайте також

Іран і "Газпром" підписали угоду про енергетичну співпрацю

Іран може передати Росії сотні бойових безпілотників для війни в Україні — Білий дім

США анонсували посилення санкцій проти Ірану у разі передачі РФ безпілотників

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок