Понад півтори тисячі продуктових пакунків видали переселенцям у Полтаві за два тижні. Це допомога від міжнародних благодійних організацій, розповіла Суспільному координаторка проєкту Юлія Городчаніна. У кожному пакунку крупа, макарони, олія та консерви. Кожен набір розрахований на родину із трьох людей.
Поблизу пункту видачі речей «Тепла кофта» черга людей. Видають продуктові набори переселенцям. Отримати допомогу прийшов і Олександр Малюк. До Полтави він із дружиною приїхав із Харкова два місяці тому.
"Велике дякую усім людям, які допомагають у такий скрутний час. Нам насправді це дуже потрібно. Нам вистачає на досить тривалий час. І навіть за відсутності зарплатні ми можемо прожити", - говорить харків'янин Олександр Малюк.

Для отримання допомоги людей реєструють волонтери. Їх у цьому пункті працює шестеро.
"Ми просимо паспорт, звісно ж, оригінал і довідку переселенця. У нас є свої документи, куди ми вносимо дані, але спочатку вони звіряються в єдиному реєстрі, бо точка видачі в місті не одна, а таку допомогу можна отримати раз на місяць. Ми записуємо прізвище, ім’я, по-батькові, номер телефона, номер довідки і вік. Відповідно підпис. І потім людина отримує свою коробочку", - каже волонтерка Євгенія Калініна.
"Ми почали видачу 6 липня. Видаємо щодня. Формат видачі допомоги саме у живій черзі, немає попередньої реєстрації", - розповідає координаторка проєкту Юлія Городчаніна.

За день видають понад півтори сотні наборів. Без благодійної допомоги жити складно, каже Анатолій Колодій.
"У пакунку макарони, рис, олія – на перший час буде. Пенсія 2700 гривень, у дружини 2 тисячі. Живи – не хочу. І по 2 тисячі допомога для ВПО (внутрішньо переміщених осіб – ред.)", - говорить житель Харківської області Анатолій Колодій.

"Продуктові набори нам надали для видачі допомоги Всесвітня продовольча програма (від ООН – ред.) та міжнародна організація «ADRA». І кожен набір такий – це 17,5 кілограмів. Розрахований він на родину із трьох осіб. Тобто якщо родина більша, можна декілька наборів отримати за наявності документів, які засвідчують, що люди, родина тут перебуває, у Полтаві", - каже координаторка проєкту Юлія Городчаніна.
За словами Юлії Городчаніної, приблизно за два тижні допомогу отримали більше за півтори тисячі переселенців. Пакунки роздаватимуть, доки їх будуть постачати.
Читайте також:
У Полтаві діє волонтерський штаб: яку допомогу можна отримати