Подумки прощалися з родиною: що розповіли свідки ракетного удару по Одеському району

Подумки прощалися з родиною: що розповіли свідки ракетного удару по Одеському району

Подумки прощалися з родиною: що розповіли свідки ракетного удару по Одеському району
Суспільне Одеса

Сім ракет випустили по Одещині російські військові в ніч на 19 липня. Одну з них збила українська ППО, шість влучили в цивільні об'єкти в селі Одеського району – повідомили в Оперативному командуванні Південь. Подробиці дізналася кореспондентка Суспільного, яка побувала на місці події.

Щонайменше п'ять приватних будинків знищені пожежею, інші – отримали ушкодження уламками й вибуховою хвилею. Поранення отримали шестеро людей. Серед них Христина.

"Я з цим вікном. Бачу, що ракета летить. Я як держала, так і полетіла вікно закривати. І бачу прямо летить в нас. І далі не пам'ятаю. В будинку крові багато. Всіх накрило, і діток. Дитина маленька, нічого не чує. Бабуся постраждала. Кума моя постраждала з дитиною. Чотири місяці дитині", – розповіла дівчина.

Ракетний удар Одеський район 19 липня. Наслідки
Суспільне Одеса

Подумки прощалися з родиною: що говорять свідки ракетного удару по Одеському району
Вікторія, мешканка зруйнованого будинку. Суспільне Одеса

На місці влучання продовжують працювати рятувальники, а місцеві мешканці розбирають завали. Оговтується від ракетної атаки родина Вікторії. Чоловіки лагодять частково зруйнований дах. Через вибухову хвилю також впала стеля та вилетіли вікна. В будинку родини – уламки ракети.

"Вилетіли всі вікна, вилетіла рама, нічого тут уже не скажеш, будемо відновлювати. Побачили у вікні помаранчеве вогнище і зрозуміли, що знову летить ракета. Вибігли в коридорчик ховатись, я була в кімнаті, у нас повипадали вікна. Стеля впала в кімнаті. На госпдворі теж упало все, думала що з цього будинку не вийду. Мені здавалось, що падає стеля і рятуватись було нікуди", – розповіла Вікторія.

Подумки прощалися з родиною: що розповіли свідки ракетного удару по Одеському району
Місцева жителька Тетяна. Суспільне Одеса

Місцева жителька Тетяна чула близько п'яти вибухів:

"В школу, будинок культури, будинки у людей зруйнувало. Будинок культури – там займалися діти. Там проходили різні заходи, культурні заходи. Там немає ніякої зброї, там немає нічого. У нас у тому кінці немає ніяких військових об'єктів. Нічого немає. Школа, звичайна школа. Ліцей, гімназія. Там, де діти вчилися".

Загальна площа пожежі після ракетного удару сягала 300 квадратних метрів. Рятувальники загасили її протягом двох годин.

Що відомо

  • Вночі 18 липня з акваторії Чорного моря запустили сім ракет типу "Калібр". Одну з них збила українська ППО, шість влучили по селу на Одещині
  • Внаслідок влучання сталося руйнування і загоряння трьох приватних будинків і двох надвірних споруд. Пошкодження отримали ще кілька приватних садиб, автівки, школа, будинок культури.
  • Прокуратура почала розслідувати ракетний обстріл приватних будинків та школи на Одещині

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок