Попри кінець змагальної кар'єри Ханю досі мріє приземлити найскладніший стрибок у фігурному катанні.
Дворазовий олімпійський чемпіон з фігурного катання – японець Юдзуру Ханю – оголосив про завершення кар'єри. Один із найтитулованіших фігуристів-одиночників у історії повідомив про своє рішення на особистій пресконференції.
У минулому сезоні 2021/22 Ханю виступив лише на двох турнірах: чемпіонаті Японії та Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Зірковий японець пропустив увесь осінній сезон Гран-прі через травму гомілкостопу та наприкінці грудня повернувся на національний чемпіонат, де вшосте в кар'єрі здобув титул чемпіона Японії.
Пізніше, в лютому, Ханю не вдалося втретє поспіль здобути олімпійське "золото". Через зірваний стрибок у короткій програмі та помилки в довільній Юдзуру завершив змагання поза п'єдесталом: на четвертому місці. Водночас саме в Пекіні він став першим в історії фігуристом, чия спроба четверного акселя – наразі найскладнішого стрибка в цьому виді спорту – була зарахована в протоколі саме як четверний стрибок, хоч і з падінням і недокрутом.
Згодом Ханю вирішив знятися з чемпіонату світу-2022 через недоліковану травму, тож Олімпійські ігри в Пекіні стали його останнім турніром у кар'єрі.
Читайте також: Олімпійського чемпіона Петренка звільнили з посади віцепрезидента Федерації фігурного катання України після виступу в РФ
Як Юдзуру Ханю пояснив своє рішення
27-річний фігурист зізнався, що ухвалив рішення піти зі спорту вже після Олімпіади, але не відчуває "суму" через цей крок.
"Я обдумав багато речей і відчув, що більше не маю потреби залишатися на тому самому етапі, тоді як маю ціль вдосконалюватися й ставати сильнішим", – цитує Ханю Kyodo News.
"Мене більше не зможуть порівнювати з іншими учасниками змагань, проте я й далі боротимуся зі своїми слабкостями та зі своїм минулим собою. Що стосується результатів, я досяг того, що міг. У мене зникло бажання отримувати оцінку від інших".
Тим не менше, Ханю планує продовжувати виступати в шоу та має за мету все ж таки приземлити надскладний четверний аксель, хоч і не на змаганнях.
Читайте також: 17-річний американський фігурист виконав стрибок, який ще нікому не вдавався на змаганнях: відео

Головні досягнення Юдзуру Ханю
- У 2014-му 19-річний Ханю став наймолодшим за 66 років олімпійським чемпіоном серед чоловіків після американця Діка Баттона в 1948-му.
- Чотири роки по тому, в 2018-му, Ханю повторив ще одне досягнення Баттона, ставши першим за 66 років фігуристом, який захистив титул олімпійського чемпіона в чоловічому одиночному катанні.
- Окрім двох олімпійських титулів (2014, 2018), Юдзуру також має два "золота" (2014, 2017), три "срібла" (2015, 2016, 2019) і дві "бронзи" (2012, 2021) чемпіонатів світу.
- Ханю – чотириразовий переможець Фіналу Гран-прі. Вигравав цей титул чотири роки поспіль у 2013-2016. Двічі ставав срібним призером (2012, 2019). За кар'єру вісім разів перемагав на етапах Гран-прі.
- У 2020 році Ханю здобув свій єдиний титул переможця Чемпіонату чотирьох континентів. Також має три "срібла" континентальних першостей (2011, 2013, 2017).
- Крім того, Юдзуру – переможець командного чемпіонату світу-2017 у складі збірної Японії, чемпіон світу серед юніорів 2010 року, переможець юніорського Фіналу Гран-прі (2009) та шестиразовий чемпіон Японії.
- У 2016 році Юдзуру приземлив перший в історії чистий четверний рітбергер, за що був внесений до "Книги рекордів Гіннеса".
- Ханю 19 разів встановлював світові рекорди – найбільше серед одиночників з моменту запровадження сучасної системи оцінювання.
- Також Ханю – перший в історії фігурист, який був номінований на престижну спортивну премію Laureus World Sports Awards (номінація "Камбек року").
Читайте також: У фігурному катанні збільшать віковий ліміт на участь у змаганнях: що до цього призвело та які були причини