В ООН визнали, що російська агресія спрямована проти української ідентичності

В ООН визнали, що російська агресія спрямована проти української ідентичності

В ООН визнали, що російська агресія спрямована проти української ідентичності
Фото: t.me/synegubov

15 липня відбулося засідання Ради Безпеки ООН з темою "Знищення культурної спадщини як наслідок російської агресії проти України". Крім того, на зустрічі були присутні представники ЮНЕСКО та Міжнародної ради пам‘яток та видатних місць (ICOMOS). Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

У промові міністр культури Олександр Ткаченко наголосив, що росіяни цілеспрямовано здійснили 423 злочини проти культурної спадщини України: "Міжнародні організації повинні посилити тиск на Росію, щоб припинити цей тероризм проти української нації. Тільки разом ми зможемо зупинити агресора".

"Росіяни цілеспрямовано знищують об’єкти культурної спадщини обстрілами по всій Україні – від Луганської області до Львівщини. Культурна спадщина всієї країни, як матеріальна, так і нематеріальна, зараз перебуває під ударом і має бути захищена для всього людства", — зазначила заступниця міністра Катерина Чуєва.

Учасники засідання Радбезу ООН засудили російську агресію, визнали дії РФ спрямованими проти української ідентичності та наголосили на необхідності посилення спільних зусиль щодо захисту культурної спадщини України.

За даними МКІП, Росія вже знищила:

  • 128 об'єктів нерухомої культурної спадщини, які мають офіційний статус пам'яток;
  • 147 культових споруд (50 з них перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування або є цінними історичними спорудами);
  • 136 об’єктів, що належать християнським громадам (125 – православним, 10 – протестантам, 2 – католикам, 4 – мусульманам, 6 – євреям);
  • 46 меморіальних пам’ятників на честь історичних осіб та подій ХІХ – початку XXI ст.;
  • 33 музеї та заповідники;
  • 59 культурних центрів, театрів і кінотеатрів;
  • 40 бібліотек.
В ООН визнали, що російська агресія спрямована проти української ідентичності
Фото: МКІП

Про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура