Перейти до основного змісту
Засідання з обрання голови САП не скасовували, але немає кворуму для його проведення — голова комісії

Засідання з обрання голови САП не скасовували, але немає кворуму для його проведення — голова комісії

Засідання з обрання голови САП не скасовували, але немає кворуму для його проведення — голова комісії
.

Засідання з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не скасовували, втім поки немає кворуму для його проведення, деякі члени не виходять на зв'язок, але у комісії сподіваються, що кворум збереться.

Про це у коментарі Суспільному повідомила голова комісії з відбору керівника САП Катерина Коваль.

Напередодні на сайті Офісу генерального прокурора з'явилося оголошення про заплановане на 19 липня засідання конкурсної комісії з обрання керівника САП. Втім згодом оголошення зникло. Інформацію про це опублікував голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

"Лише цього тижня про конкурс владі вкотре нагадали посли G7 та посол ЄС. Повторили, що це найпростіша вимога на шляху в ЄС. І весь світ спостерігає за процесом. Але найгірша частина ОП (і голова комісії Коваль) й далі продовжують робити з України посміховисько", — написав Шабунін.

Водночас Катерина Коваль розповіла, що засідання не скасоване. Надалі його готові провести в заплановані терміни, якщо збереться необхідна кількість членів конкурсної комісії.

"Оголошення було дане завчасно. На сьогодні немає кворуму. Є чотири представники від Верховної ради, два представники від Ради прокурорів, які погодилися прийняти у ньому участь. З деякими членами конкурсної комісії на сьогодні немає зв'язку. Засідання на сьогодні не скасовано. Ми маємо надію, що буде підтверджений кворум. Крім того ми очікуємо, що 18 липня апеляційний суд скасовує рішення окружного адміністративного суду Києва і ми матимемо рішення суду. 19 липня ми поки плануємо засідання. Як тільки буде кворум, ми його проведемо", — сказала Катерина Коваль.

За її словами, іноземні члени комісії підтвердили можливість участі на 20 і на 21 липня. Деякі члени від Верховної ради пропонують провести засідання 21. Тож поки комісія готова провести засідання 19-21 липня.

18 липня закінчується термін розгляду апеляційної скарги щодо рішення ОАСК, відповідно суд мав би винести остаточне рішення.

"Суд перейшов у письмове провадження без виклику сторін і ми не приймаємо участі у засіданні. Але ми впевнені у тому, що рішення ОАСК буде скасоване. І як тільки це станеться, на основі нашого чинного порядку, ми завершимо конкурсні процедури, затвердили рішення конкурсної комісії, остаточні результати проведеного конкурсу і внесемо подання про призначення керівника", — додала голова Комісії.

Хто саме не виходить на зв'язок, Катерина Коваль не уточнила.

Нагадаємо, до складу комісії з обрання голови САП входить 11 членів: 4 міжнародних експертів запропонувала Рада прокурорів і 7 своїх кандидатів — Верховна рада.

20 грудні 2021 Окружний адміністративний суд опублікував новину про те, що скасовує Порядок роботи конкурсної комісії САП.

Головний аргумент ОАСК полягав у тому, що конкурсна комісія втратила право на визначення порядку проведення конкурсу. Як зазначається у рішенні суду, до 16 липня 2015 року комісія мала повноваження визначати порядок проведення, а після цієї дати — залишилися повноваження лише з організації та проведення конкурсу.

Торік у грудні комісія провела останні співбесіди з фіналістами, оголосила результати, але так і не затвердила переможця.

За підсумками усіх етапів відбору очолити САП повинен детектив НАБУ Олександр Клименко, а його заступником має стати прокурор Офісу Генпрокурора Андрій Синюк.

Умовою для збереження статусу кандидата на вступ до ЄС є затвердження призначення вже обраного на конкурсі очільника САП та проведення конкурсу на посаду глави НАБУ.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у виступі в Верховній раді 1 липня закликала якнайшвидше призначити керівника САП.

Що відомо

  • У серпні 2020 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення за власним бажанням. Причину такого рішення він не назвав.
  • Конкурс щодо обрання нового очільника САП стартував ще 25 січня 2021 року. У липні оголосили двох фіналістів конкурсу — Олександра Клименка та Андрія Синюка. Але керівника досі не обрали.
  • США і ЄС неодноразово закликали до прозорого завершення конкурсу, щоб САП не лишалася без очільника.
  • У липні 2022-го посли "Великої сімки" нагадали, що призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затягнулося вже більш як на два роки. Вони наголосили, що призначення когось на цю посаду є "критично важливим рішенням".

Читайте також

Коли буде призначено голову САП та чому затягується конкурс. Відповідає експерт

"Реформа працює, але треба краще". Чи бореться Україна з корупцією

Голову САП знову не обрали. У чому причина

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок