Українці влаштували акцію на Авіньйонському театральному фестивалі

Українці влаштували акцію на Авіньйонському театральному фестивалі

Українці влаштували акцію на Авіньйонському театральному фестивалі
Фото: Elias Spricht/Facebook

З 7 до 26 липня у французькому Авіньйоні триває міжнародний театральний фестиваль. Українські активісти 14 та 15 липня зустрічають гостей фестивалю з плакатами біля входу, щоб пояснити природу російського геноциду щодо культури та мови окупованих народів.

"Вчора і сьогодні ми зустрічаємо публіку на вході до локації і проводимо, наскільки це можливо, групову та індивідуальну роз'яснювальну роботу по історії російського фізичного, культурного, та лінгвістичного геноциду по відношенню до окупованих народів та територій (реакція - люди в більшості взагалі не вдупляють шо відбувається, підходять поговорити і прислухаються до аргументів). Слава Україні! Смерть та суд російсько-фашистським терористам та садистам!", — написав у Facebook український композитор Ілля Разумейко.

Цьогоріч Україна представлена в Авіньйоні, зокрема львівський Театр Лесі Українки 13 липня показав виставу "Imperium delenda est", а український гурт Dakh Daughters зʼявиться в межах вистави "Miss Knife and her Sisters" на закритті фестивалю. Однак, фестиваль відкривала вистава російського режисера Кіріла Серебреннікова.

"2 години 40 хвилин Чехова-Серебренікова французська публіка і критики вже охрестили найгіршим відкриттям фестивалю за його історію, і безславним кінцем служби нинішнього директора", — зазначає у своєму дописі Разуймейко.

Ілля Разумейко — український композитор, музикант, автор опер, електронної та вокальної музики. Композитор, лібретист та перформер формації NOVA OPERA. Артдиректор міжнародного фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO.

23 травня у Роттердамі відбувся премʼєрний показ опери Разумейка та Романа Григоріва "Chornobyldorf" в межах лабораторії сучасної опери Opera aperta, яка стала головною подією на Міжнародному фестивалі опери, музики та театру O.Festival.

Українці влаштували акцію на Авіньйонському театральному фестивалі
Фото: Elias Spricht/Facebook

Як у світі підтримують Україну під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок