Волонтери благодійної організації "БуД Допомога Харків" допомагають жителям забивати пошкоджені внаслідок війни вікна. Також волонтери розвозять гуманітарну допомогу людям.
Організацію створили на початку березня, в ефірі "Українського радіо Харків" розповіла волонтерка Софія Габрієлян.
"Спочатку ми почали купувати листи OSB та допомагати людям. Придбали багажник на дах авто. Матеріали купуємо за свої ресурси, за ресурси людей, які донатять нам. Щодня є заявки, приблизно 20-30 дзвінків. У Харкові ми безкоштовно надаємо будівельну допомогу, а в області — гуманітарну (їжа, засоби особистої гігієни тощо)", — говорить Софія.

Найбільше звернень волонтери отримують від жителів Салтівки та Індустріального району.
"На днях був вибух на Кооперативній. Як тільки він стався, через пів години наші волонтери були на місці й надавали допомогу. Кожен виїзд — це ризик. Був випадок, коли волонтери виїздили поблизу Кінного ринку, там де був вибух, а вони поруч проїжджали; на Салтівці такі ситуації безперервно, коли волонтери приїздять туди роздавати обіди чи надавати будівельну допомогу. Там бахає, дуже чутно", — говорить Софія.

Софія розповідає, як саме волонтери забивають вікна.
"Балконні рами закриваємо рідко. Якщо це перший поверх, то, звісно, закриємо й балкон. Ми в першу чергу закриваємо те, що перебуває у квартирі, щоб не задувало, щоб не було взимку холодно. Пластикову раму ми зберігаємо. Замість скла вставляємо лист OSB. У подальшому мешканці можуть вийняти цю фанеру та вставити туди скло. Ми нічого не псуємо. Були випадки, коли наші волонтери приїжджали до будинку, де потрібно було надати будівельну допомогу, а наші комунальні підприємства вже встигли її надати".
Волонтери також готують обіди: "Допомагаємо усім, незалежно від віку та статі. Загалом наша увага сконцентрована на літніх людях. Допомагаємо самотнім мамам, малозабезпеченим. У нас є кухня в центрі міста. Волонтери-кухарі щодня випікають хліб, готують обіди та другі страви".

За один раз волонтери можуть нагодувати 200 людей, говорить Софія.
"Понеділками, середами та п’ятницями ми виїжджаємо та роздаємо їжу. Коли не було електрики на Північній Салтівці, ми виїжджали туди, зараз також ми туди їздимо тричі на тиждень, люди нас уже впізнають, приймають як за своїх родичів. Проблема мешканців Північної Салтівки — відсутність магазинів. Багато їх зруйновано. Якщо ти молодого віку, то тобі неважко пройти 5 кілометрів, купити продуктів та повернутися додому. Літнім людям це зробити важко", — говорить Софія.

"Одного разу допомогли чоловіку з вівчаркою, котрий переїхав із Салтівки до центру, облаштувати бомбосховище, оскільки сторонні люди, діти боялися собаку, коли знаходилися у сховищі. Ми зробили сходи, електрику. Зараз теж є заявка облаштувати бомбосховище в центрі міста, але там затопило підвал, і ми чекаємо, доки все висохне", — каже Софія.

Волонтери виїжджають і за межі Харкова.
"Їздили у селище Слатине, до Дергачів. Там люди потребують одягу та харчів. Навіть більше одягу. Здебільшого не хочуть виїжджати з небезпечних місць люди старшого віку. Молодь легша на підйом", — розповідає Софія.
Читайте також
У Харкові понад 60 будинків неможливо підготувати до зими — водоканал
"Буде найкращий": як відновлюють пошкоджений обстрілом дитсадок у Харкові
Харків'яни можуть долучитися до прибирання наслідків російського обстрілу в одній зі шкіл