У Львові з 2014 року працює волонтерська кухня. З того часу свою роботу не припиняють і постійно готують їжу для українських військових на передову. Це громадська організація, яка має повний цикл виготовлення сухих страв.
У приміщенні волонтерської кухні щодня сушать, сортують, пакують і відправляють на передову військовим сухі борщі, ліниві голубці, солодкі каші, енергетичні батончики та інші страви.
Роксолана Вдовичин після роботи в бібліотеці приходить волонтерити на кілька годин на кухні.

"Готуємо медівники. Раніше випікали хліби. За день ми пекли 9-12 хлібів і 8-9 медівників. У нас так в одній духовці пеклися медівники, в іншій — хліби", — розповідає волонтерка Роксолана Вдовичин.
Поруч, в іншому приміщенні, волонтери фасують уже готові сушені овочі. Це сухі супи, борщі, голубці. З одного пакета виходить 10 літрів гарячої страви.

"Це є картопля, крупа або якась каша, морква, цибуля, зелень різноманітна. До голубців входять ще різні овочі, то виходить як рис з овочами, як ризотто, хлопці додають туди м'ясо або тушкованку...Дуже приємно розуміти, що я якось допомагаю хлопцям відчути і домашнє тепло і нашу підтримку і якось урізноманітнити їхнє харчування", — каже волонтерка Світлана Шлапак.
Загалом на волонтерській кухні готують 11 сухих страв. До окремих з них – ще й спеції.

"Це все натуральні сушені овочі, трави спеції різні – паприка, гострий перець, морква, цибуля – все оце перемішано в певній пропорції, окремо є на суп, окремо на борщик, окремо на ліниві голубці", — каже волонтерка Ольга Ліщинська.
"Львівська волонтерська кухня" працює безперервно з 2014 року і об’єднує сорок десятків волонтерів. Останній місяць допомагає волонтерам Річард Вудроф. Хлопець приїхав з Лондона спеціально, аби волонтерити і допомагати українським військовим. Про волонтерську кухню дізнався на вокзалі від іншої волонтерки, коли приїхав до Львова.

"Я тут роблю усе – я тут чищу, нарізаю овочі, доставляю вантажі, пакую страви. Я тут відчуваю себе частиною європейської родини і це не тільки війна України. Це війна всієї Європи. І я уже відчуваю себе трішки українцем, приїхавши сюди. Я не маю тут родини, але це для мене не головне, я просто хочу допомогти Україні, незалежно від свого походження", — каже Річард.
Щомісяця з волонтерської кухні на фронт військовим відправляють 17 тисяч пакетів з сухими стравами, за місяць переробляють 40 тисяч тонн овочів. Продукти, з яких потім роблять страви, приносять небайдужі львів’яни, фермери та меценати.

"Ми дуже потужно включилися, люди почали допомагати, брати додому, одні приносити овочі, інші брати сушити. Одні приносять інгредієнти на медівники, інші беруть ці інгредієнти і випікають випічку, хтось сам купує чи овочі, чи ті ж продукти для випічки", — каже співзасновниця "Львівської волонтерської кухні" Оксана Мазур.
Готові страви звідси щодня забирають і везуть на передову з десяток автомобілів.
Читайте також: Львівські комунальники готують "сухий борщ" для українських військових