Працівники АТ “Сумське НВО” просять визнати підприємство банкрутом

Працівники АТ “Сумське НВО” просять визнати підприємство банкрутом

Працівники АТ “Сумське НВО” просять визнати підприємство банкрутом
Вікіпедія. Автор фото: IgorT

У Господарському суді Сумської області 23 квітня вирішуватимуть, чи починати справу про банкрутство Сумського науково-виробничого об’єднання. Із заявою визнати підприємство неплатежоспроможним звернулися 112 його працівників, розповіла прес-секретарка Господарського суду Марина Фільченко:

"Загальна сума заборгованості по виплаті заробітної плати перед заявниками – 6 млн 423 тис грн. Один заявник звернувся до суду із заявою про відкликання своєї заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство у зв’язку з мирним врегулюванням спірних питань. Вимоги цього заявника складають 33 тисячі 749 гривень. Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження у справі про банкрутство".

Зараз на підприємстві працюють близько 3,5 тисяч людей. Такі цифри зазначені на сайті Міністерства юстиції. Їх нам підтвердила речниця "Сумського науково-виробничого об’єднання" Світлана Шовкопляс, та сказала, що про позов керівництво знає і не коментує.

Як розповів Суспільному начальник управління з питань праці Сумської міської ради Анатолій Занченко, на 1 березня 2020 року загальна сума заборгованості підприємства перед працівниками складає 278 млн. 61 тис. гривень. З них 130 млн стягує виконавча служба теруправління юстиції.

Як розповіла речниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Катерина Марченко, 2019 року за рахунок продажу майна підприємства людям виплатили 30 млн грн. З початку цього року стягнули у рахунок погашення зарплатного боргу понад 2 мільйони гривень.

На початок