Вікторія Онопрієнко виграла для України першу за 9 років медаль у художній гімнастиці на Всесвітніх іграх

Вікторія Онопрієнко виграла для України першу за 9 років медаль у художній гімнастиці на Всесвітніх іграх

Вікторія Онопрієнко виграла для України першу за 9 років медаль у художній гімнастиці на Всесвітніх іграх
Getty Images

18-річна українка перервала серію збірної без нагород.

Змагання з художньої гімнастики на Всесвітніх іграх-2022 завершено. Збірна Україна на турнірі змогла завоювати одну медаль - "бронзу" у вправах зі стрічкою виграла 18-річна Вікторія Онопрієнко.

На Всесвітніх іграх гімнастки змагаються у неолімпійських дисциплінах - тобто в особистих вправах (стрічка, булава, м'яч та обруч). Командного турніру чи багатоборства, натомість, немає, позаяк це олімпійські дисципліни.

Читайте також: Україна завоювала дві медалі у шостий день Всесвітніх ігор-2022 та йде у топ-5 медального заліку

Україну в художній гімнастиці на Всесвітніх іграх-2022 представляли Вікторія Онопрієнко та Поліна Каріка, вони змагалися в усіх чотирьох дисциплінах. 18-річна Онопрієнко пройшла у два фінали - з обручем та стрічкою. 17-річна Каріка - в один, зі стрічкою.

Найкращий результат для України на цих змаганнях показала Онопрієнко у фіналі вправ зі стрічкою. Гімнастку оцінили в 31.750 бала і це дозволило їй фінішувати на третьому місці. Українка рівно на бал відставала від чемпіонки та на 0.9 бала від другого місця - саме на 0.9 бала Онопрієнко заявила легшу програму, ніж дві її суперниці.

Для Вікторії Онопрієнко це перша особиста медаль на дорослих змаганнях такого рівня. Ні на чемпіонатах Європи, ні чемпіонатах світу, ні Олімпійських іграх вона на подіум ще не підіймалася.

Щодо інших виступів у фіналах, то українки фінішували на восьмих місцях: Каріка - у стрічці, а Онопрієнко - в обручі.

Головною переможницею Всесвітніх ігор-2022 в художній гімнастиці стала чемпіонка Європи у багатоборстві, представниця Ізраїлю Дар'я Атаманов - у неї два "золота" та одне "срібло".

Що означає медаль Онопрієнко на Всесвітніх іграх

  • Україна уперше з 2013 року здобула нагороду в художній гімнастиці на Всесвітніх іграх. У 2017 році - без нагород.
  • Вікторія Онопрієнко стала п'ятою українкою, яка здобула медаль на Всесвітніх іграх у художній гімнастиці. До неї на подіум підіймалися Анна Безсонова, Наталія Годунко, Анна Різатдінова та Аліна Максименко.
Категорії
ФутболТенісЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо