На Полтавщині музей Горького перетворили у літературно-краєзнавчий

На Полтавщині музей Горького перетворили у літературно-краєзнавчий

На Полтавщині музей Горького перетворили у літературно-краєзнавчий
You Art

13 липня у селі Верхня Мануйлівка Козельщинської громади почав працювати літературно-краєзнавчий музей. Його створили на базі музею Максима Горького, який раніше закрили. Про це повідомив Суспільному голова громади Олександр Троцький.

Формат музею змінили згідно з рішенням Козельщинської селищної ради, яке ухвалили 12 липня. За словами Олександра Троцького, над наповненням нових експозицій музею працюватиме спеціально створена робоча група.

«Це місцеві краєзнавці, а також із Полтави. Вони мають визначити, яким буде наповнення музею, бо зараз він формально працює, але експозицію тільки починають створювати», – повідомив голова громади.

Літературно-меморіальний музей Максима Горького у Верхній Мануйлівці закрили у травні 2022-го року за рішенням селищної ради. Це зробили у рамках декомунізації, повідомив Суспільному представник інституту нацпам'яті у регіоні Олег Пустовгар.

Що відомо:

  • У Полтавській області близько півсотні вулиць названо на честь Максима Горького, повідомив представник інституту нацпам'яті у регіоні Олег Пустовгар.
  • Максим Горький (справжнє ім’я Олексій Пєшков) – це російський письменник та ідеолог комуністичного режиму. Він був співавтором комуністичної кампанії, спрямованої проти українського визвольного руху та голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри.

Читайте також:

На Полтавщині демонтували пам'ятник Горькому: лишилося ще три

На початок