Україна долучиться до розробки нових стандартів НАТО — Зеленський

Україна долучиться до розробки нових стандартів НАТО — Зеленський

Важливо
Україна долучиться до розробки нових стандартів НАТО — Зеленський
Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил країн НАТО, що дозволить їй брати участь у розробці нових стандартів Альянсу.

Про це заявив президент Володимир Зеленський 12 липня під час традиційного вечірнього відеозвернення.

"Сьогодні хочу відзначити одне рішення, яке виглядає ніби технічним, але за ним — багато і символізму, і дуже змістовної політичної роботи. Україна стала асоційованим членом спеціальної багатосторонньої програми НАТО щодо технологічної взаємосумісності. Якщо казати простіше — це про стандарти Альянсу. Україна тепер не лише впроваджує в себе стандарти НАТО, а й може брати участь у розробці нових стандартів", — пояснив гарант.

За його словами, Україна має що запропонувати своїм західним союзникам.

"Досвід наших військових, можливості українських інституцій, IT-потенціал нашої країни — все це тепер буде українським внеском у розвиток колективної безпеки у Європі", — підкреслив президент.

На переконання Зеленського, це рішення свідчить про значні успіхи України та українських захисників у протистоянні з Росією.

"Коли це відбувається? На 139-й день повномасштабної війни, якою Росія планувала знищити нас за тиждень. А українська держава не тільки вистояла, не тільки захищається, а ще й розвивається й допомагатиме розвитку партнерів. Такі успіхи варто відзначати", — наголосив гарант.

Попри війну та всі складнощі держава продовжує робити кроки вперед у співпраці з партнерами – як в інституційному розвитку, так і на передовій, зауважив він.

"Окупанти вже дуже добре відчули, що таке сучасна артилерія, і в них не буде безпечного тилу ніде на нашій землі, яку вони окупували. Вони відчули, що операції наших розвідників для захисту своєї Батьківщини — на порядки сильніші, ніж будь-які їхні "спецоперації". Російські солдати — і ми це знаємо з перехоплень їхніх розмов — відверто бояться наших Збройних сил", — підсумував Зеленський.

Війна. Усі останні новини

"Для України надання статусу члена МІР – це знакове рішення. Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі", – наголосив очільник Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев, передає Міністерство оборон України.

Україну вже повідомили про набуття членства офіційними дипломатичними каналами. Також прапор України буде включений в шаблон оформлення всіх документів МІР.

"Україна має потужний ІТ потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки", – прокоментував Міністр оборони України Олексій Резніков.

У своєму листі представники NATO Headquarters Consultation, Command and Control (C3) Staff зазначають, що ця подія є "гарним прикладом співпраці України з НАТО та країнами-членами Альянсу, зокрема в рамках проекту NATO-Ukraine C4 Knowledge Sharing Project".

Багатостороння програма інтероперабельності (MIP) є програмою технологічного співробітництва ЗС держав-членів НАТО. Вона створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління та має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS.

Одним із продуктів MIP є специфікація MIP4-IES – протокол та модель даних для обміну інформацією про обстановку між системами бойового управління. Взаємодія МІР та українських розробників системи ситуаційної обізнаності "Дельта" здійснюється з 2019 року.

Що відомо

  • Країни Європейського Союзу мають намір додатково виділити на військові потреби Україні ще 500 мільйонів євро, збільшивши розмір військової підтримки до 2,5 мільярдів євро.
  • Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надасть Україні додаткові 1,7 мільярда доларів для фінансування українського бюджету. Ці кошти, зокрема, спрямують на виплати працівникам медичної галузі.
  • Президент США Джозеф Байден 9 липня підписав 15-й пакет допомоги Україні у сфері безпеки на понад на 400 мільйонів доларів. У нього увійде високоточне озброєння великої дальності — 4 американські РСЗВ HIMARS, а також снаряди для артилерії.
  • Україна отримала 1,7 мільярда доларів грантової допомоги від Цільового фонду Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
  • 1 липня Україна отримала від Німеччини мільярд євро допомоги.
  • 3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилась зі своїми західними партнерами про підтримку на загальну суму у 29 мільярдів доларів.
  • Уряд США впевнений, що Україна відповідально ставиться до використання американської зброї та не допустить, щоб вона опинилась у розпорядженні інших країн світу.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок