Ліцензії медіабізнесу Ахметова анульовують. Що буде з проєктами далі

Ліцензії медіабізнесу Ахметова анульовують. Що буде з проєктами далі

Ліцензії медіабізнесу Ахметова анульовують. Що буде з проєктами далі
Бізнесмен Рінат Ахметов, фото: УНІАН

Інвестиційна група SCM розпочала процес анулювання ліцензії Медіа Групи Україна, до якої, зокрема, входить телеканал "Україна 24", тематичні канали "Футбол 1/2/3" та мультимедійна платформа "Сьогодні". Також припиняється випуск друкованих ЗМІ медіахолдингу, втім механізм співпраці з Vogue.UA визначатиметься окремо.

У заяві інвестиційної групи SCM зазначено, що процес анулювання ліцензій триватиме від місяця до двох. На цей період Медіа Група Україна продовжить виконувати взяті на себе зобов’язання за ліцензійними угодами та продовжуватиме трансляцію та участь у національному марафоні новин, а також в іномовленні FreeДом. Водночас припиняється вихід будь-яких власних проєктів та виробництво контенту на всіх телеканалах, виданнях та онлайн-майданчиках медіахолдингу. Також припиняється дистрибуція телевізійних каналів за кордоном, зокрема в Польщі.

Механізм співпраці із Vogue буде визначено окремо із власником бренду CondeNast шляхом консультацій. Усі відносини із партнерами МГУ будуть обговорюватись окремо. У заяві зазначено, що всі активи медіахолдингу, за виключенням ліцензій, залишаються у її власності. Йдеться про техніку та інше обладнання, про бібліотеку, інтелектуальні права та права на бренди, зокрема на "Україна", "Україна 24" та "Сьогодні". Майбутню долю цих активів буде визначено менеджментом найближчими днями.

"Рішення щодо виходу SCM  із медіабізнесу було важким та вимушеним. Подальша доля зданих нами ліцензій нам невідома – жодних попередніх консультацій із владою не відбувалося і не могло відбуватися", – сказала директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM Наталя Ємченко.

Довідка. Медіахолдинг "Медіа Група Україна" складається з 10 ефірних і супутникових телевізійних каналів, інтернет-ресурсів та друкованих ЗМІ: телеканал "Україна 24", телеканал "Україна", молодіжний телеканал НЛО TV, телеканал Індиго TV, тематичні канали "Футбол 1/2/3", міжнародні канали Ukraine 1/Ukraine 2, NLO TV 1/NLO TV 2, "34 телеканал", телеканал "Донбас", телеканал "Сигма", "Новинна Група Україна", мультимедійна платформа СЬОГОДНІ, "Медіа партнерство Баінг", оператор супутникового мовлення Xtra TV, ОТТ-платформа OLL.TV та проєкт Vogue.UA.

Що відомо

  • Бізнесмен Рінат Ахметов 11 липня заявив, що Медіа Група Україна відмовляється на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів і від ліцензій своїх друкованих медіа в Україні. За його словами, рішення продиктовано законом про олігархів. В Офісі президента рішення Ахметова назвали "гідним прикладом того, що закон один для всіх".
  • Так званий закон про олігархів або закон про деолігархізацію був прийнятий 23 вересня 2021 року. Згідно з ним, олігархом є людина, яка, зокрема, "має значний вплив на засоби масової інформації".

Читайте також

Фірташ, Злочевський, Ахметов: хто з українських підприємців зазнав найбільших втрат на Луганщині

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок