Виплати у випадку загибелі військовослужбовця: хто їх може отримати та які документи для цього необхідні

Виплати у випадку загибелі військовослужбовця: хто їх може отримати та які документи для цього необхідні

Виплати у випадку загибелі військовослужбовця: хто їх може отримати та які документи для цього необхідні
Суспільне Суми

У випадку загибелі військовослужбовця під час несення служби у зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну передбачені виплати. Хто і як може отримати їх за загиблих, роз'яснюють юристи Сумського бюро правової допомоги.

Анна Кожушко — головний юрист Сумського бюро правової допомоги, чи не щодня консультує громадян з цього питання.

Жінка зазначає, бувають різні випадки: "У нас були вже такі випадки, але там нам потрібно ще буде встановлювати факт смерті. Оскільки він помер на "Азовсталі" і тіло ще не можемо забрати. У хлопчика 18 років одна бабуся і будемо допомагати їй встановлювати факт смерті, тому що без цього не можна отримати медичне свідоцтво про смерть, а від медичного свідоцтва про смерть залежить і звичайне свідоцтво про смерть. А від цього залежать і всі виплати і це є важливим документом, які треба подавати на ці всі виплати".

Хто може отримати виплати у випадку загибелі військовослужбовця?
Анна Кожушко. Суспільне Суми

Анна розповідає, що і сама опинилася в подібній ситуації: "Мій родич був призваний по мобілізації у березні. Однак сталося так, що командир військової частини нам повідомив, що він загинув, виконуючи військовий обов'язок. Закон гарантує загиблим військовослужбовцям певні виплати. Однак на практиці, щоб іх отримати, у деяких людей виникають труднощі".

Люди не завжди можуть самотужки подолати юридичні складнощі в оформленні допомоги. А іноді не знають, на які виплати вони можуть розраховувати.

"Родина загиблого військовослужбовця має право претендувати на, наприклад, заробітну плату (якщо вона була не виплачена), допомогу на поховання та одноразову допомогу, яка була встановлена Президентом України", — говорить Анна Кожушко.

Для того, аби отримати новий вид допомоги – одноразову виплату для військовослужбовців, що загинули, необхідно враховувати такі нюанси: "Важливо отримати 2 документи: витяг з наказу про виключення з особового складу та витяг з наказу про особову справу. Дані витяги надає саме військова частина, де проходив службу військовослужбовець. Витяг про виключення із особового складу надається тоді, коли із померлим військовослужбовцем та членами його родини повністю розрахувалися".

Отже, шлях треба починати безпосередньо із центру комплектування (колишнього військкомату).

"Для отримання грошової допомоги члени родини загиблого військовослужбовця повинні звернутися до військового комісаріату з наступними документами: копію паспорта, копію реєстраційного номера картки платника податків, копія банківських реквізитів, на які будуть перераховані кошти, свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні зв’язки заявника та загиблого (чи то свідоцтво про шлюб, якщо дружина, чи то свідоцтво про народження загиблого, якщо претендують на виплату його батьки). Окрім цього треба надати витяг з наказу про виключення загиблого зі списків особливого складу військової частини, витяг з особової справи про склад сім'ї та постанову військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку смерті чи захворювання", — зазначає адвокатеса системи безоплатної вторинної допомоги Ольга Думал.

Хто може отримати виплати у випадку загибелі військовослужбовця?
Ольга Думал. Суспільне Суми

Право на отримання грошової допомоги, у разі загибелі військовослужбовця, мають право члени його сім’ї та утриманці. Якщо з першими – все зрозуміло, то ось факт, що людина була на утриманні у загиблого, ще треба довести у судовому порядку, — розповідає адвокатеса: "Зі слів факт родинних відносин підтверджений бути не може. Необхідно надати документ: чи то витяг із РАГСу, чи то судове рішення, яке набрало чинної сили".

Також для поховання родина має право безкоштовно отримати нову військову форму та державний прапор України. А всі витрати на поховання – держава бере на себе.

Авторка — Оксана Усенко.

Читайте також

  • На Сумщині до переліку територій, де тривають бойові дії додали Шосткинську громаду.
  • "На похороні українського військового виправдовувала Росію". На Сумщині судитимуть мешканку Шостки.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок