Групи психологічної допомоги для всіх охочих відкрили запорізькі волонтери. До співпраці залучають професійних психологів та гештальт-терапевтів.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які побували на занятті.
Групи психологічної допомоги передусім орієнтовані на роботу із вимушеними переселенцями. Спеціалісти працюють тут на благодійних основах.

"Крім того, що ми допомагаємо на точці “нуль”, ми намагаємось допомогти людям, які повертаються сюди. Які пробують жити нормальним життям. Їм треба психологічна допомога, тому ми знайшли спеціалістів для цього", — розповідає волонтер Станіслав Стойков.

"Треба розуміти, що потрібно жити зараз. І зараз все відпрацьовувати. Мені одна клієнтка поставила питання: "Що ми будемо робити потім із цим адреналіном, коли закінчиться війна?" Потім це робити не потрібно, це потрібно робити зараз", — зазначає гештальт-терапевтка Анна Харченко.
Запоріжець Олександр Бедрик дізнався про роботу групи психологічної допомоги з соціальних мереж. Каже, конкретних проблем та запитів не має, але відчув потребу прийти.

"Як інформаційний фон, так і війна, воно все впливає. Я починаю це помічати й щоб не затягувати, я вирішив прийти. Хочу деякі питання для себе вияснити, поспілкуватись, послухати інших людей, чому вони прийшли", — ділиться чоловік.
Лікарка-реабілітологиня Лідія вирішила відвідати заняття, аби у майбутньому мати нагоду допомагати іншим.

"Дуже багато приходять до мене і мам, і родин, які мають депресії, і я маю на увазі, що тут я дізнаюсь більше і зможу їм допомогти", — каже вона.
Гештальт-терапевтка Анна Харченко наголошує на важливості "живих" зустрічей. Вона закликає знаходити можливість перебувати більше часу у колі інших людей.
"Людина лікує іншу людину. Не лише особиста терапія, а така коли це 10-15 людей. У когось є якісь відгуки, хтось може надати якусь допомогу, хтось може підійти й просто тебе обійняти. І це теж лікує", — зазначає Анна.

Групи безплатної психологічної допомоги працюватимуть у коворкінг-центрі щосуботи з 13-ї години.
Читайте також: У Запоріжжі мобільні бригади допомагають постраждалим від домашнього насильства