Україна здобула шість медалей на юніорському чемпіонаті Європи з плавання: медальний залік

Simone Castrovillari

І утретє поспіль посіла місце у топ-10.

Збірна України з плавання закінчила виступи на чемпіонаті Європи з плавання, що проходив у Румунії. Підсумком виступу українських плавців стали шість медалей, здобутих на турнірі.

За два дні до закінчення Євро з плавання українські плавці мали у доробку три нагороди. Дві з них вдалося здобути в індивідуальних запливах: Володимир Лісовець тріумфував на 50-метрівці брасом, тоді як Олександр Желтяков виграв "срібло" у 200-метрівці на спині.

У заключні два дні змагань Україна U18 здобула ще три нагороди. Причому і Лісовець, і Желтяков здобули свої другі медалі на турнірі в особистих запливах, а також стали учасниками срібної естафети чоловічої команди на дистанції 4х100 метрів комплексним стилем, яку закінчили з другим на турнірі юніорським рекордом України - 3:38.02 хвилин.

Саме Лісовець і Желтяков стали лідерами збірної України за кількістю медалей, здобутих на турнірі. Лісовець загалом виграв чотири нагороди (дві в індивідуальніх запливах, дві - в естафетах), тоді як Желтяков - три.

Усі медалі України на Євро U18 з плавання

• "Золото": Володимир Лісовець (50 метрів, брас; 100 метрів, брас)
  • "Срібло": Олександр Желтяков (100 метрів, спина; 200 метрів, спина), збірна України (чоловіча естафета, 4х100 метрів, комплексний стиль)
  • "Бронза": збірна України (змішана естафета, 4х100 метрів, комплексний стиль)

У медальному заліку Україна U18 посіла місце у топ-10 медальному заліку. Турнір українські плавці закінчили з шістьмома нагородами.

Переможцем медального заліку юніорського чемпіонату Європи стала Угорщина, яка здобула 14 медалей. У топ-3 - юніорські команди Польщі та Румунії.

Медальний залік Євро U18 з плавання (топ-5)

• 9. Україна - 2+3+1

Україна U18 утретє поспіль посідає місце у топ-10 медального заліку. Востаннє їй це не вдавалося у 2018 році, коли з однією бронзовою нагородою вона розділила місце у топ-20. А за кількістю золотих медалей результат України U18 - найкращий за останні дев'ять років.

Останні результати України на Євро U18 з плавання

• 2019: 1+0+2 - десяте місце
  • 2021: 1+3+4 - дев'яте місце
  • 2022: 2+3+1 - дев'яте місце

• Желтяков та Лісовець проводили другий поспіль юніорський Євро з плавання. У 2021 році Лісовець виграв дві медалі ("золото" та "бронзу") в особистих запливах, Желтяков - одне "срібло". Також плавці здобули ще дві бронзові нагороди в естафетах.
  • Юніорське Євро з плавання пропустили спортсмени з Росії та Білорусі, яких не допустили на турнір через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо