Перші 48 днів провів у СІЗО. Що розповів Влад Буряк про перебування в полоні окупантів

Перші 48 днів провів у СІЗО. Що розповів Влад Буряк про перебування в полоні окупантів

Перші 48 днів провів у СІЗО. Що розповів Влад Буряк про перебування в полоні окупантів
Фото: ТВ-5

16-річного Владислава, сина голови Запорізької районної адміністрації Олега Буряка, звільнили з російського полону. Про це повідомив його батько 7 липня. Про те, де тримали та про ставлення Влад Буряк розповів журналістам телеканалу ТВ-5.

Перші 48 днів полону хлопець провів у СІЗО у Василівці в окремій камері. На вулицю дозволяли виходити лише раз на день хвилин на 10-15, розповідає Владислав. Хлопець чотири дні не їв та не пив, адже перебував у стресі.

"Я помився тільки через два тижні. Речі перші поправ тільки через три тижні. Санвузол у мене також не працював. У мене питали чи маю я відношення до війни, до зброї, брав зброю, стріляв. Але я одразу відповідав, що я нейтральна людина".

Влад Буряк
Влад Буряк. Фото: ТВ-5

"Найбільший страх був, коли ти сидиш у камері, чуєш, як допитують інших людей, всі ці крики. В мої обов'язки входило, скажімо, прибирати “кімнату тортур”, і я добре запам'ятав момент, коли я входжу у цю кімнату, людина просто висить на стелі підвішена дротами, крапає кров, все на підлозі у крові".

Батько хлопця Олег Буряк розповідає, що 90 днів працював з однією метою — врятувати та витягти сина:

"Була головна умова тієї сторони — дати конкретну людину, який проживав і проживає в Україні. Я шукав цю людину, щоб отримати якусь від нього додаткову інформацію, в першу чергу — чи хоче він йти туди, чи готовий він піти й обмінятися. За 48 днів, поки він (син — ред.) сидів у тюрмі, я зміг з ним поговорити лише шість разів".

Влад Буряк
Влад та Олег Буряки. Фото: ТВ-5

Як раніше повідомляло Суспільне, про те, що російські окупанти викрали Влада, голова Олег Буряк повідомив 17 квітня у відеозверненні. За словами батька, російські окупанти викрали хлопця на блокпосту у Василівці під час евакуації.

Під час брифінгу 22 квітня Олег Буряк розповів, що російські військові викрали його сина, через відео зі зверненнями до родин російських військовополонених, які хлопець не видалив з телефону після перегляду.

Деякий час місцеперебування Влада було невідоме. Олег Буряк коментуючи процес визволення сина повідомив, що його постійно подавали в списки на обмін.

Читайте також: Від початку російського вторгнення у Запорізькій області окупанти викрали майже 400 цивільних осіб – Запорізька ОВА

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок