Львівський Охматдит отримав обладнання для лікування ран

Львівський Охматдит отримав обладнання для лікування ран

Львівський Охматдит отримав обладнання для лікування ран
Суспільне Львів

Львівська дитяча лікарня Охматдит отримала обладнання для лікування ран. Це апарати для так званої VAC-терапії, яка пришвидшує загоєння. П'ять спеціальних апаратів медзакладу подарували благодійники. Про це повідомив Суспільному медичний директор із хірургічної роботи Охматдиту Богдан Мальований.

Апарати працюють за принципом вакуумної терапії.

"Даний апарат накладається на термін від 2 до 5 днів. Він покращує, пришвидшує загоєння рани шляхом того, що зменшуються краї рани. Ексудація, яка виділяється з рани, вона евакуюється в спеціальний контейнер, що значно прискорює загоєння", — каже інтерн травматологічного відділення Охматдиту Тарас Москаль.

Травматологічне відділення
Травматологічне відділення. Суспільне Львів

Спеціальне обладнання дозволить скоротити час лікування, відповідно дітей зможуть раніше виписувати додому. Також це зручніше для пацієнтів.

"Цей апарат є переносний, мобільний. Також вони бувають стаціонарного типу. Але мобільний набагато кращий, тому що він покращує мобільність пацієнта. Він не прив’язаний до ліжка. Під час війни таких ран побільшало в декілька раз, оскільки до нас здійснюють етапну евакуацію з міст Сходу України", — каже Тарас Москаль.

Тарас Москаль
Тарас Москаль. Суспільне Львів

Зараз один такий апарат коштує приблизно 120-130 тисяч гривень, розповідає медичний директор Охматдиту Богдан Мальований. П'ять таких апаратів лікарні подарувала благодійна фундація "Дім Рональда Макдональда".

"В нас було таких декілька дітей, для яких ми використовували VAC-терапію. І тим дітям вдалося зберегти кінцівки. Це діти були з тимчасово окупованих територій", — каже Богдан Мальований.

Обладнання для лікування ран
Обладнання для лікування ран. Суспільне Львів

Окрім самого обладнання, дитячий медзаклад отримав усі необхідні розхідні матеріали до нього. Тепер у лікарні уже є 12 багаторазових вакуумних апаратів. Зараз це повністю покриває потреби лікарні.

Читайте також: Рідкісний препарат для дітей зі СМА: що це за ліки і хто їх отримає на Львівщині
На початок