У Києві інспектують школи та дитячі садочки, зокрема на наявність сховищ

У Києві інспектують школи та дитячі садочки, зокрема на наявність сховищ

У Києві інспектують школи та дитячі садочки, зокрема на наявність сховищ
Уриття в дитячому садочку. Фото: Дарина Коломієць

У Києві інспектують школи та дитячі садочки, зокрема на наявність сховищ. До складу комісії входять представники ДСНС, поліції, представник цивільного захисту адміністрації та члени управління освіти.

Начальниця відділу управління освіти Шевченківського району Тетяна Лісник розповіла Суспільному, що перевірка триватиме 15 днів.

"Після об'їзду будемо розуміти скільки закладів мають укриття і будемо розуміти, скільки закладів належатимуть до укриття найближчого. Якщо 100 метрів, то це реально, тоді вони також працюватимуть. Якщо ні, то, мабуть, розглядатимемо варіант змішаного навчання (ред. - коли діти з одного закладу відвідують інший навчальний заклад)", — пояснила Лісник.

Нині зокрема ми відвідали два заклади — 155 садочок та 97 школу. В обох закладах є підвальне приміщення. В садочку воно повністю облаштоване. У школі наразі ще проводять роботи. Директор закладу каже, до 1 серпня усе завершать.

Окрім цього, як розповів начальник чергової зміни ДСНС Київської військової адміністрації Тарас Поліщук, заклади також перевіряють на техногенну безпеку, екологічну, пожежну безпеку. Він пояснив, які вимоги висувають до укриттів.

Начальник чергової зміни ДСНС Київської військової адміністрації Тарас Поліщук
Начальник чергової зміни ДСНС Київської військової адміністрації Тарас Поліщук. Фото: Дарина Коломієць

"Повинна бути вода, харчі, медикаменти, вентиляція, туалет. Розроблені відповідні документи - інструкції. Але от у Шевченківському є лише 33 укриття, які навіть на карті позначені. Також є підвали, де можна буде пересидіти 2-3 години, як от 97 школа", — сказав він.

Уриття в дитячому садочку. Фото: Дарина Коломієць
Уриття в дитячому садочку. Фото: Дарина Коломієць

Наразі комісія вказує представникам закладів на проблеми. І вже в серпні — перед початком року знову відвідають відповідні заклади задля розуміння ситуації в них.

Що відомо

  • 24 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін рекомендує школам почати навчання з 1 вересня в очному режимі. На прифронтових та окупованих територіях навчання продовжиться онлайн-форматі.
  • Верховна рада на час воєнного стану зупинила дію низки положень законів щодо загальної середньої освіти. Зокрема, під час дії воєнного стану може бути змінена тривалість навчального року, дати його початку й закінчення. Таким чином навчальний рік не обов’язково починатиметься 1 вересня і триватиме 175 днів.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок