Вчені знайшли фермент, що розщеплює пластик за години

Вчені знайшли фермент, що розщеплює пластик за години

Вчені знайшли фермент, що розщеплює пластик за години
АР

Французькі науковці створили фермент, який може розщепити пластикові пляшки для повторного використання за кілька годин.

"Це справжній прорив у переробці та виробництві ПЕТ (поліетилентерефталат - ред.). Завдяки інноваційній технології, розробленій Carbios, індустрія ПЕТ стане справді круговою, що є метою для всіх гравців цієї галузі, особливо власників брендів, виробників ПЕТ та нашої цивілізації в цілому", - прокоментував дослідження доктор Салех Джабарін, один з науковців компанії-розробника Carbios.

Дослідники з Тулузького університету і компанії Carbios виявили, що найкращу здатність до біологічного розкладання пластику демонструє бактеріальний фермент з листяного компосту, який виявили у 2012 році. Щоб поліпшити здатність ферменту розщеплювати ПЕТ, з якого виготовляють пляшки для напоїв, дослідники внесли додаткові мутації, повідомляє The Guardian.

Відтак покращений фермент застосували, щоб знищити тонну пластикових пляшок. За 10 годин вони були розщеплені на 90%. Після цього вчені використали отриманий матеріал для виготовлення нових пляшок харчової якості.

"Ми перша компанія, яка представила цю технологію на ринку. Наша мета — почати роботу до 2024, 2025 року в великих промислових масштабах", - заявив заступник генерального директора Carbios Мартін Стефан.

Водночас, пляшки з переробленого пластику будуть дещо дорожчі, тому що для використання ферменту пляшки для відходів повинні бути розмелені і нагріті. Однак, за словами Стефана, наразі низькоякісний перероблений пластик продають з великою націнкою через брак поставок.

Компанія хоче налагодити випуск ферменту у промислових масштабах протягом 5 років. Щоб пришвидшити процес, компанія співпрацює з такими компаніями, як Pepsi і L’Oréal

Вибір редакції

На початок