Джавелінська, Байрактарська, Нескорених українців. У місті на Дніпропетровщині завершили голосування за назви вулиць

Джавелінська, Байрактарська, Нескорених українців. У місті на Дніпропетровщині завершили голосування за назви вулиць

Джавелінська, Байрактарська, Нескорених українців. У місті на Дніпропетровщині завершили голосування за назви вулиць
Фото: volynnews.com

У Кам’янському на Дніпропетровщині завершили голосування за варіанти перейменування вулиць, назви яких пов'язані з Росією та Білоруссю. Про це йдеться в повідомленні на сайті Кам'янської міської ради.

За повідомленням, упродовж травня-червня у Кам’янському проводили консультації з громадою щодо перейменувань. Голосування тривало платформі електронної демократії "EDEM" і завершилося 30 червня.

Загалом голосували за нові назви для 35 вулиць: 31 – у Кам'янському, чотирьох – у селищі Карнаухівка.

Для кожної з вулиць пропонувалося кілька варіантів нової назви. Так, нову назву вулиці Алтайської обирали з 20 варіантів, серед яких були Охтирська, Єдності, Героїв Азова, Вишиванка, Тополя, Осокорки, Азовська тощо. Найбільше, 34,2%, було віддано за варіант "вулиця Євгена Мельнікова", на честь бійця-земляка, який загинув 1 квітня 2022 року.

За нову назву для вулиці Байкальської голосували у два етапи. Запропоновані варіанти були такі: Синевірська, Байрактарська, Благодатна, Благовіщенська, Олександра Аленича. Зрештою 56,3% голосів отримав варіант "Байрактарська".

Нову назву вулиці Герцена обирали з варіантів Нескорених українців, Лукаша, Бориса Джонсона, Григора Тютюнника, Гарбузова, Миколи Кучера, Джавелінська, Пилипа Орлика. Більшість, а це 44,4%, проголосувала за варіант "Гарбузова".

Усі підсумки голосування оприлюднили на платформі "EDEM".

Наступним кроком буде підготовка рішення міської ради про перейменування, поінформували в міськраді.

Що відомо

  • 21 квітня в Дніпрі депутати міськради ухвалили рішення щодо перейменування близько 30 вулиць, чиї назви пов`язані з Росією. Вулицям дали назви громад, які зазнали руйнувань під час російської агресії та окупації: Чорнобаївська, Бучанська, Ірпінська. 11 травня ухвалили рішення щодо зміни назв ще майже 20 топонімів, які мали стосунок до РФ. Більшість нових найменувань пов’язані безпосередньо з історією міста. Ще низку перейменували на честь українських митців.
  • У Кривому Розі виявили 430 топонімів, пов’язаних із Росією. Планують, що процедура перейменування завершиться до кінця літа.
  • Петиція з пропозицією щодо перейменування міста Новомосковська, що на Дніпропетровщині, набрала необхідну для розгляду місцевою владою кількість голосів.
  • У Марганецькій громаді виявили близько ста вулиць, назви яких пов'язані з Росією й потребують перейменування.

Читайте також

Зірки зафарбовані, демонтувати не будуть: у Новомосковську на Дніпропетровщині визначили долю пам`ятника літакові

У Дніпрі проведуть громадські слухання щодо перейменування стадіону ім. Петра Лайка

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок