ЮНЕСКО відзначає погіршення ситуації в окупованому Криму

ЮНЕСКО відзначає погіршення ситуації в окупованому Криму

ЮНЕСКО відзначає погіршення ситуації в окупованому Криму

У тимчасово окупованому Криму в питаннях збереження культурної спадщини відзначається подальше погіршення ситуації. Про це йшлося у доповідях, представлених під час 10-ї інформаційної зустрічі з питань ситуації на окупованому півострові в сферах компетенції ЮНЕСКО.

На зустрічі розглядалися відповідні звіти офісів Верховного комісара ООН з прав людини, представника з питань свободи преси ОБСЄ, Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС), а також Amnesty International. У доповідях наводяться конкретні факти порушень прав людини, утисків національних меншин, свободи преси, безпеки журналістів, захисту культурної спадщини, перешкод у доступі до освіти рідною мовою.

На адреси генерального директора ЮНЕСКО та постпредств держав-членів надіслано заяву постійного представника України при ЮНЕСКО, посла України у Франції Олега Шамшура з актуалізованою інформацією щодо порушень прав людини та конвенцій ЮНЕСКО в тимчасово окупованих АРК та м. Севастополі у сферах, що стосуються мандата Організації. У заяві, зокрема, наголошується на триваючій тенденції до суттєвого погіршення ситуації на півострові та важливості активізації зусиль ЮНЕСКО із забезпечення прямого моніторингу ситуації у Криму.

У рамках інформаційної зустрічі було також розповсюджено спільну заяву від імені 33 країн — членів ЮНЕСКО на підтримку позиції України. В документі міститься заклик до Секретаріату ЮНЕСКО продовжити здійснення першого етапу прямого моніторингу з метою вивчення ситуації в тимчасово окупованому Криму у сферах компетенції Організації. Це сприятиме створенню належного підґрунтя для реалізації у подальшому другого етапу моніторингу безпосередньо на території тимчасово окупованого півострова.

У заяві також наголошується, що при здійсненні моніторингу ситуації в Криму ЮНЕСКО має продовжувати керуватися резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 27 березня 2014 року про «Територіальна цілісність України».

Що відомо:

  • 26 лютого США ще на рік продовжили санкції проти РФ через окупацію Криму. 
  • Росія анексувала Крим у березні 2014 року після псевдореферендуму, який не визнає більшість країн світу, а також Генасамблея ООН, ПАРЄ та ОБСЄ.
  • Анексії у лютому-березні 2014 року передували організовані антиукраїнські виступи у містах Криму, блокада і захоплення стратегічних об'єктів півостріва і військових частин ЗСУ підрозділами російської армії.
  • Нині Росія стягує на півострів озброєння та військових і систематично проводить там військові навчання.
  • Також російські спецслужби переслідують кримських татар, журналістів і громадських активістів, які не погоджуються з анексією Криму. Доступ представників ОБСЄ та інших міжнародних правозахисних організацій до окупованого півострова закритий.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди