З понеділка, 4 липня, щодня у будні з 23:00 виходитимуть "Новини Культури".
Глядачі телеканалу Суспільне Культура зможуть стежити за найцікавішими подіями і постатями українського культурного фронту. Мистецькі виставки, кінопокази, літературні й музичні фестивалі, а також розмови з лідерами думок про культуру як ціннісний орієнтир в умовах війни — відтепер у щоденному вечірньому огляді.
Ведучими новин почергово будуть Віктор Дяченко та Альбіна Підгірняк. Вони вже відомі глядачеві Суспільного Мовлення за ранковими ефірами.

Напередодні виходу програми ведучі розповіли, чому культура зараз на часі, за ким з культурних діячів стежать та як готуються до ефірів.
Культура на часі
Віктор: Фразу "культура/мова не на часі" я вважаю мемом, що сформувався із позиції ледацюг, які шукають причини не робити взагалі нічого і йти шляхом меншого спротиву (бажано взагалі пливти за течією).
Культурний фронт — теж поле бою: за цінності, менталітет, багаторічні надбання. Росіяни активно нищать наші культурі пам’ятки на окупованих територіях, палять книги та портрети діячів культури. То чи реально це «не на часі» і не надто важливо? Відповідь — очевидна.
Альбіна: Культура на часі завжди. А зараз — це реальний фронт. Тому, що культура — це важлива частина самоідентифікації народу. Нашу націю намагаються знищити російські окупанти. Окрім убивств людей, на нашій землі вони руйнують пам’ятки культури, палять книги, рівняють з землею музеї. Зберегти це все, передати нашим дітям українську культуру, викорінити російське. Це реальні завдання нашого часу.

Про підготовку до ефірів
Альбіна: Тут більше різниця не ранкового і вечірнього ефіру. А довоєнного і воєнного часу. Якщо в ранкових ефірах необхідно було вийти з класним настроєм і зарядити людей таким на увесь день, то нині настрій українців формують події, які відбуваються в країні. Ми не виняток. Підготовка до ефіру ведеться з огляду на ці події. Не можу сухо розповідати про культуру, коли її намагаються знищити окупанти.
Віктор: Виробничий процес, як і всюди: роби добре і чудово буде! Хронометраж випусків менший, дещо змінюється тональність — війна та злочини росіян породжують емоції, які ми хочемо поділяти з глядачем, шукаючи відповіді на нові запитання — та формат подачі, адже ми працюємо не в парах, як раніше.

Про культурних діячів
Альбіна: Мені подобалося, як розвивалося українське кіно. І досі я продовжую стежити за українськими режисерками Іриною Цілик та Катериною Горностай.
Віктор: Інформаційне поле не надто змінилося. Однаково стежиш за українським, світовими діячами культури, політики, бізнесу, державотворення та ін. Адже ми працюємо з контекстами, а не лише із ретрансляцією новин. Важливо володіти інформацією для якісного аналізу.
Продюсеркою "Новин Культури" є Юлія Дичук, шеф-редакторка програми — Олена Нужна.
Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!