На Одещині через війну продовжують гинути дельфіни

На Одещині через війну продовжують гинути дельфіни

На Одещині через війну продовжують гинути дельфіни
Іван Русев

В Одеській області знову виявили чотирьох загиблих дельфінів. Про це Суспільному повідомив еколог та доктор біологічних наук Іван Русєв. Внаслідок бойових дій у морі тварини отримують ураження органів навігації та слуху, а також підхоплюють інфекції через виснажений імунітет.

Трьох мертвих дельфінів азовки виявили в Національному природному парку "Тузлівські лимани", а дельфіна білобочку — неподалік від нацпарку.

Як розповів Іван Русєв, всього від початку повномасштабного вторгнення саме через війну загинули близько трьох тисяч дельфінів. Також він зазначив, що ссавці страждають від роботи гідролокаторів, якими обладнані російські судна.

"Внаслідок використання гідролокаторів (сонарів) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров'я тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації. Страждають дельфіни також і від потужних вибухів у час бомбардування, яке продовжується вже декілька днів підряд. При ураженні органів навігації й слуху, дельфіни не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично "сліпими", — повідомив він.

На Одещині через війну продовжують гинути дельфіни. ФОТО: Іван Русев
Іван Русев

Іван Русєв зазначив, що дезорієнтовані дельфіни починають натрапляти на скелі та міни, трапляються в риболовні сітки, а також підхоплюють інфекції:

"Згідно з опрацьованим нами даними з відкритих джерел, російські вчені причиною численної загибелі дельфінів в Чорному морі під час воєнних дій називають інфекційні хвороби та потрапляння в сітки. Ці версії ми спростовуємо. Під час воєнних дій інфекції є вторинним явищем. Здорові дельфіни мають сильну імунну систему і їх загибель від інфекцій вкрай рідкісна. Основна причина – військові дії", – додав він.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок