У Кіровоградському обласному центрі комплектування розповіли про виплати рідним військовополонених та зниклих безвісти

У Кіровоградському обласному центрі комплектування розповіли про виплати рідним військовополонених та зниклих безвісти

У Кіровоградському обласному центрі комплектування розповіли про виплати рідним військовополонених та зниклих безвісти
Колаж: Суспільне Кропивницький

Рідні українських військових, які перебувають у полоні росіян або вважаються зниклими безвісті внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну, можуть отримати фінансову підтримку від держави. Про відповідні виплати Суспільному розповіла речниця Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Руслана Францішкевич.

За військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, сказала речниця: "Сім’ям зазначених військових щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, у порядку та в розмірах, встановлених урядом".

Механізм виплати визначає відповідна постанова Кабміну. Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військових у полон або зникнення.

Хто має право на отримання грошового забезпечення

 • дружина/чоловік військового/військової, а за їх відсутності – повнолітні діти, які проживають з військовими, законні опікуни, піклувальники чи усиновлювачі неповнолітніх дітей військового та інвалідів з дитинства будь-якого віку;
 • люди, які перебувають на утриманні військового або його чи її батьки – за відсутності дружини, чоловіка та дітей.

Виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно зниклими чи загиблими: "В усіх випадках виплата здійснюється до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини. Виплати діляться на всіх, хто має на них право, в рівних частинах. У разі письмової відмови одного чи однієї з них від виплати, та частка рівномірно розподіляється між іншими".

Сім’ї військовослужбовців, згідно з відповідною постановою уряду, також мають право на отримання додаткової винагороди. Мова йде про виплату додаткових 30 тисяч гривень щомісяця під час дії воєнного стану та збільшеної винагороди у 100 тисяч.

Читайте також: Що треба знати про повістку до військкомату. Пояснює юрист терцентру комплектування Кіровоградщини.

Що потрібно зробити, що отримати виплату

Зі слів Руслани Францішкевич, щоб отримувати виплату, члени родини мають звернутися із заявою на ім’я командира військової частини. До заяви додаються:

 • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і пропискою;
 • довідка про прописку членів сім’ї, якщо такої інформації немає в паспорті;
 • копія свідоцтва про шлюб, якщо є;
 • копії свідоцтв про народження дітей, якщо є;
 • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків.

Керівник військової частини розглядає документи та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті протягом 15 днів. По рішення повідомляє заявнику у письмовій формі, сказала речниця: "У рішенні про відмову у виплаті грошового забезпечення обов’язково зазначає підстави для такої відмови".

У виплаті можуть відмовити, коли:

 • заявник не має права на її отримання;
 • не надані усі необхідні документи (не позбавляє заявників права звернутися повторно);
 • заяву подали з порушенням строків;
 • у встановленому законодавством порядку з’ясували, що військовий добровільно здався в полон, самовільно залишив військову частину, місце служби або дезертирував.

Рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення можна оскаржити в суді, сказала Руслана Францішкевич.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок