У Запоріжжі працівники соціальних служб обслуговують самотніх людей похилого віку

У Запоріжжі працівники соціальних служб обслуговують самотніх людей похилого віку

У Запоріжжі працівники соціальних служб обслуговують самотніх людей похилого віку

Обсяг закупівель продуктів харчування та ліків для літніх людей у період карантину значно збільшився – каже завідувачка відділу Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування Вознесенівського району Ірина Філіпова. У Запоріжжі на дому соціальні служби обслуговують 1863 самотні людини похилого віку. Однак велика кількість людей категорії 60+ задовільняє свої побутові потреби самотужки.

Ніні Марусенко – 71 рік, вона - інвалід дитинства першої групи. До жінки двічі на тиждень протягом трьох років приходить соцпрацівниця Світлана. Сьогодні бабуся замовила їй купити хліб, сметану, буряк, капустину.

У Запоріжжі на дому соціальні служби обслуговують 1863 самотні людини похилого віку

Ніна Марусенко

«Вони нам допомагають закупівлею харчів, прибиранням, ходять в аптеку, просто спілкуються з нами, що для нас дуже цінно. Словом, зажди допоможуть доброю справою, ніколи не відмовлять. А я читаю електронні книги, в’яжу, знаходжу собі заняття. У віконце дивитися – це не для мене. Поки що сама готую, дякувати Богу», - говорить Ніна Марусенко.

Загалом, у Вознесенівському районі Запоріжжя соціальні послуги на дому отримують 323 особи. Серед них 202 – категорія 80+. Людей із інвалідністю – 106, п’ятеро - інваліди війни, 202 – ветерани праці. Їх у щоденному режимі обслуговують 28 соціальних працівників. Кількість клієнтів у період карантину не збільшилась, - зауважила завідувачка відділу соціальної допомоги на дому Вознесенівського району Ірина Філіпова.

«Доставка харчів, ліків, прибирання, оплата комунальних послуг, допомога у приготуванні їжі, рішенння нагальних життєвих питань. Тобто найнеобхідніші послуги. У зв’язку з карантином обсяг закупівель збільшився, тому що літні люди намагаються запастися крупами, борошном, ліками», - каже завідувачка відділу соціальної допомоги на дому Вознесенівського району Ірина Філіпова.

«Ми їх обслуговуємо кожного дня, несемо хліб, готуємо їжу, ліки, миємо вікна. Такі є. – Це незалежно від карантину ви допомагаєте людям? – Є закон про надання соціальних послуг, яким керується міський територіальний центр. Це завжди було», - зазначає радниця запорізького міського голови Ольга Полковникова.

Мешканці вулиці Жаботинського Тамарі Павлівні –79 років. Каже: і в докарантинний період, і зараз опікується охайністю прибудинкової території, доглядає за рослинами на клумбі. А в гарну погоду вдома втриматися важко.

«Нормально протікає мій карантин. Готую, прибираю вдома та гуляю. Раніше гуляла у скверику. Зараз заборонили. Хоча навіщо забороняти? Я гуляла в масці, рукавичках, як слід – ніхто назустріч навіть не йшов. Зараз займаюсь ось цим. У такий спосіб я отримую вітамін «Д». Взагалі, мені вже достатньо років. Діти хвилюються: нікуди не ходи. Але ми з сусідами на нормальній відстані спілкуємося», - каже Тамара Павлівна.

З харчами й ліками Тамарі Павлівні допомагають діти та онуки.

«Щодня діти запитують: що тобі потрібно? Я їм кажу, вони привозять. – Грошей вистачає? – А грошей не вистачає, тому що все здорожчало. Раз на тиждень ходжу на ринок, там на вулиці є хлібний та молочний кіоски. Купую хліб та молоко. Мені достатньо. Решту діти привезуть», - говорить Тамара Павлівна.

Сусіди кажуть: Тамара Павлівна для них - чудовий приклад, як у непростий час зберігати бадьорість духу.

«Дуже мало людей, хто веде такий активний спосіб життя. Активний, здоровий, оптимістичний. І вона завжди здорова. Я ніколи не бачила, щоб вона хворіла. І навіть у цей час пандемії вона вдягає маску, йде на прогулянку, вже сама, без подруг, тому що подруги бояться, сидять вдома, а вона з рум’яними щічками на свіжому повітрі, де мало людей ходить, завжди радісна», - зазначає сусідка Ганна Сухацька.

Якщо у людей похилого віку, під час карантину, чи незалежно від нього, виникла потреба в соціальних послугах, можна звертатися до районних відділень соцслужб міста. Заявки на надання послуг приймаються дистанційно – за допомогою телефонного або інтернет-зв’язку.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди