Росіяни обстріляли ракетами Одесу й Миколаїв, на кордоні з Україною сім батальйонів Білорусі, Франція надасть ЗСУ ще шість гаубиць Caesar, від сьогодні між Україною і Росією — візовий режим, ЄС працює над сьомим пакетом антиросійських санкцій. Суспільне зібрало головні новини 128-го дня повномасштабної війни.
Ракетні обстріли. Вранці російські війська 12 ракетами обстріляли портову інфраструктуру та приватні підприємства Миколаєва. Серед них виробництва парфумів та вапна. Також, Росія випустила ракети по житловому будинку та двом базам відпочинку в Одесі. За попередніми даними 21 людина загинула.
ЗСУ відбили війська РФ від Лисичанського желатинового заводу, на Слов’янському напрямку росіяни обороняються, по всій лінії фронту на Донбасі Росія обстрілює українські позиції та населені пункти з артилерії, повідомляє Генштаб.
Новини Білорусі. Там до 9 липня продовжили військові навчання на 13 полігонах, на кордоні з Україною перебуває сім батальйонів Збройних сил країни, Путін заявив, що економічний тиск Заходу на РФ і Білорусь змушує країни "прискорити об'єднавчі процеси" бо так простіше мінімізувати збитки.
Допомога від союзників. У 2022-2023 роках Норвегія надасть Україні 1 мільярд євро на відбудову, до бюджету України надійшов 1 млрд євро грантових коштів від Німеччини, Пентагон обирає з 1300 пропозицій проєкти інноваційної зброї для України (там все — від засобів ППО до систем зв’язку), а Еммануель Макрон заявив, що Франція надасть Україні ще шість гаубиць Caesar і "значну кількість" бронетехніки.
Читайте також: Путін зіграв проти себе: НАТО ухвалило історичні рішення, що змінять безпекову ситуацію у Європі
Європа працює над сьомим пакетом санкцій проти Росії, повідомляє Bloomberg. В тому чи іншому вигляді у ньому будуть обмеження на торгівлю нафтою та на транзит вже підсанкційних товарів. Окремо тут буде йтися про транзит між Калінінградською областю РФ та рештою Росії — цей транзит проходить через Литву. Але основний пункт — заборона на торгівлю золотом.
З 1 липня в Україні почав діяти візовий режим з РФ.
Станом на ранок 1 липня більш ніж 978 дітей постраждали в Україні внаслідок збройної агресії РФ. Щонайменше 343 дитини загинули та 635 поранені. Дані — Офісу генпрокурора.
Свіжа соціологія. 97% українців довіряють ЗСУ, 85% — президенту, у 68% мешканців країни виникли фінансові труднощі через війну, 78% респондентів сказали, що жертвували гроші на підтримку армії, а 89% опитаних підтримують повернення територій України з Кримом і Донбасом. Дані — загальнонаціонального опитування Національного демократичного інституту.
Читайте також: Знедолені чи колаборанти. Як українські підприємці виживають в окупації та чи багато з них йде на співпрацю з РФ
В Україні стартувала нова економічна стратегія уряду "єРобота". З 1 липня на порталі "Дія" можна подати заявку на отримання гранту на власний бізнес чи на навчання. Суми на бізнес — від 250 тисяч гривень до декількох мільйонів.
Верховна Рада призначила нового уповноваженого з прав людини — народного депутата Дмитра Лубінця. В парламент його обрали у 2019 році як самовисуванця за 60 округом (Донецька область). До цього Лубінець очолював Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини вніс український борщ до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.
Читайте також
Чи стане в Україні доступною короткоствольна вогнепальна зброя
Про рідну Херсонщину, російських друзів і кумів, дерусифікацію: велике інтерв'ю з Ігорем Кондратюком
Заборона на аборти у США: що відомо і які можуть бути наслідки