У Новограді-Волинському заборонили трансляцію російських та білоруських телеканалів і радіо

У Новограді-Волинському заборонили трансляцію російських та білоруських телеканалів і радіо

У Новограді-Волинському заборонили трансляцію російських та білоруських телеканалів і радіо
Mediasat

З 1 липня у громадських місцях Новоград-Волинської міської територіальної громади забороняють трансляцію російських та білоруських телеканалів і радіо. Про це Суспільному розповів Новоград-Волинський міський голова Микола Боровець.

За його словами, заборона була рекомендована на рівні області – з ініціативою щодо цього виступила Рада оборони Житомирщини.

"Цю ініціативу втілюватимуть не лише у Новограді-Волинському, а й в інших містах області, – каже Микола Боровець. – Буде заборонено ретрансляцію російських, білоруських теле- та радіостанцій, телевізійних каналів країн-агресорів, які транслюються через супутникове телебачення у закладах громадського харчування, готелях, ресторанах, гуртожитках та інших громадських місцях. Наразі почнемо з прийняття самого рішення, а далі вже відпрацьовуватимемо алгоритми контролю та перевірки закладів на предмет дотримання цієї заборони".

У Новограді-Волинському заборонили трансляцію російських та білоруських телеканалів і радіо
Новоград-Волинський міський голова Микола Боровець. Новоград-Волинський, Житомирщина, 17 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Робиться це, за словами Новоград-Волинського міського голови, в рамках боротьби зі зросійщенням в Україні.

"Йдеться не лише про якісь певні дії згори – до цієї ініціативи кожен з нас може долучитися особисто і це дуже важливо. Для цього треба, щоб люди зрозуміли, що вмикаючи музику країни-агресора, ми демонструємо свого роду підтримку нашому ворогу, адже ми самі поширюємо продукт його культури. Це один із елементів самовиховання – ми дивимося, що ми можемо зробити для захисту власної країни, будучи тут, поки наші бійці захищають країну у боях на фронті. Ми теж можемо воювати – змінюючи назву міста, яку воно отримало в часи панування Російської імперії; змінюючи назви вулиць, відмовляючись від російської церкви, від російської мови, книжок і, звісно ж, від їхніх пісень. Думаю, кожен зараз вже зрозумів, якою дорогою ціною нам обходиться ця прихильність до російського. Тому не думаю, що це проблема – відмовитися від російської попси і шансону", – сказав Микола Боровець.

Щодо заборони білоруських телеканалів і радіостанцій, то, зі слів Новоград-Волинського міського голови, це пов'язано з нинішньою проросійською позицією Білорусі і тим, що Білорусь дозволяє Росії здійснювати воєнні дії проти України зі своїх територій.

Ще по темі

  • 16 червня на сесії міськради у Новограді-Волинському депутати проголосували за зміну назви міста на історичну — Звягель. Кореспонденти Суспільного поїхали до Новограда-Волинського, аби дізнатися, що з цього приводу думають жителі міста, місцева влада та краєзнавці.
  • 23 червня на сесії Новоград-Волинської районної ради депутати райради прийняли рішення перейменувати Новоград-Волинський район на Звягельський.
  • У бібліотеках Житомира вилучають книги, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України.
  • У Ружинській громаді на Житомирщині дерусифікації підлягає кожна сьома вулиця.
  • У Коростені на Житомирщині знесли ще один пам'ятник, котрий підлягав декомунізації.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок