На чемпіонаті світу-2022 з футболу використають нову технологію визначення офсайду: як вона працює

На чемпіонаті світу-2022 з футболу використають нову технологію визначення офсайду: як вона працює

На чемпіонаті світу-2022 з футболу використають нову технологію визначення офсайду: як вона працює
AP

Технологія використовуватиме додаткові камери та спеціальні точки на тілі футболістів.

ФІФА оголосила про запровадження змін у систему визначення офсайдів на чемпіонаті світу-2022. На турнірі у Катарі буде використана система напівавтоматичного визначення офсайду.

Система напіватоматичного офсайду розпочали тестувати ще у 2019 році. Однією із причин її використання стала недосконалість системи відеоповторів - VAR дуже часто використовують для перевірки рішення, а сама процедура може іноді тривати біля 5 хвилин. Крім того, під критику VAR потрапив і через механізм визначення офсайду - для демонстрації положення поза грою використовують спеціальні лінії.

У червні ФІФА анонсувала зміни щодо впровадження змін у систему визначення офсайдів. І ось тепер це рішення стало остаточним.

Читайте також: Правило п'яти замін запровадили на постійній основі у футболі: що про це відомо

Як працюватиме нова технологія?

  • Використання 12 спеціальних камер, які встановлять під дахом стадіону. Вони відслідковуватимуть положення м'яча та 29 точок на тілі футболіста, зокрема ті частини тіла, які можуть опинитися в офсайді. Всередині м'ячів ЧС-2022 також встановлять особливий датчик для визначення офсайду.
  • Відеопомічники арбітра отримуватимуть сповіщення про наявність офсайду у футболіста у момент передачі від партнера по команді.
  • Після отримання сповіщення система VAR у ручному режимі перевірятиме момент і повідомить про ситуацію головному арбітру.
  • Як тільки остаточне рішення буде оголошене, і на стадіоні, і у трансляції покажуть 3D-анімацію з моментом офсайду.

У ФІФА також запевнили, що новий процес визначення офсайду займатиме усього кілька секунд, після чого гра або буде продовжена, або буде прийняте рішення про зупинку через офсайд.

"Напівавтоматична система визначення офсайду - еволюція системи VAR, яка використовується в усьому світі. Ця технологія - кульмінація трьох років розробок та тестування з метою забезпечення найкращого для команд, гравців та фанів, які дивитимуться ЧС у Катарі цього року", - зазначив президент ФІФА Джанні Інфантіно.

Чемпіонат світу-2022 відбудеться з 21 листопада по 18 грудня у Катарі.

Що відомо

  • Мундіаль у Катарі стане другим поспіль, у який введуть зміни щодо фіксації офсайду. Перші такі зміни відбулися на ЧС-2018, коли запровадили систему VAR.
  • Крім впровадження напівавтоматичної системи визначення офсайдів, ФІФА також розширила кількість гравців у заявках збірних та закріпила правило п'яти замін в основний час.
Читайте також: ФІФА розширила заявку збірних на чемпіонаті світу-2022 до 26 футболістів
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо