Електроенергія з України допоможе ЄС замістити до 10 млрд кубів російського газу — Вітренко

Електроенергія з України допоможе ЄС замістити до 10 млрд кубів російського газу — Вітренко

Електроенергія з України допоможе ЄС замістити до 10 млрд кубів російського газу — Вітренко
. Фото: Юрій Вітренко/Facebook

Керівник НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що Україна готова допомогти європейським країнам впоратися зі скороченням обсягів імпорту російського газу.

Про це він сказав під час дискусії "Зупинити російську воєнну машину: перспективи енергетичних санкцій ЄС і США", передає "Укрінформ".

За його словами, можливість експорту електрики з України до ЄС може частково замістили енергію, яка виробляється за рахунок російського газу. На думку Вітренка, це призведе, зокрема, до зниження ціни на газ та, відповідно, витрат населення.

Він також зауважив, що Україна може експортувати у 35 разів більше електроенергії, ніж є на сьогодні. Очільник "Нафтогазу" зазначив, що до синхронізації з електромережею ЄС Україна могла постачати в так званому "острівному режимі" у 8 разів більше.

"Ми можемо експортувати в 35 разів більше, ніж ми експортуємо наразі. Це може замінити до 10 мільярдів кубометрів російського газу", — сказав він.

Крім того, Вітренко заявив про необхідність запровадження повного нафтогазового ембарго щодо Росії. Але поки цього не відбувається, на його думку, важливо не стільки скоротити обсяги закупівель, а позбавити РФ можливості отримувати прибуток. Для цього він пропонує запровадити не лише обмеження ціни, але й поєднати це з більш ефективними фінансовими обмеженнями та вторинними санкціями. Йдеться, зокрема, про санкції на страхування, транспортування тощо.

Своєю чергою міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що Україна може постачати до ЄС близько 2 ГВт електроенергії.

"Сьогодні технічні можливості нам дають десь близько 2 ГВт експорту в ЄС, але ми зараз працюємо над розширенням саме технічних можливостей. Підписано низку угод щодо побудови, або реновації ще додаткових ліній. По факту ми маємо дуже амбітні плани вийти на обсяги експорту до 6 ГВт", — сказав міністр в ефірі Суспільного.

Енергетика. Усі останні новини

Що відомо

  • 28 червня у пресслужбі НЕК "Укренерго" повідомили, що Європейська енергосистема ENTSO-E (Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії, яка об’єднує 35 країн) погодила експорт української електроенергії до ЄС з 30 червня 2022 року з початковим обсягом 100 МВт. Оператори ENTSO-E визнали, що "Укренерго" разом з операторами Румунії, Словаччини та Угорщини виконали всі необхідні технічні передумови для відновлення експорту електроенергії.
  • 16 березня Українська енергосистема офіційно приєдналася до енергосистеми ЄС.
  • 28 лютого Єврорада погодила екстрене приєднання України до енергосистеми ЄС. Це може відбутися за кілька тижнів. Вартість електроенергії для споживачів як побутових, так і промисловості, буде доступною і навіть нижчою ніж у Європі.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 127. Текстовий онлайн

Електроенергія для Європи. Куди поставлятиме Україна та за якими цінами

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок