В Миколаєві відзначили 26 річницю прийняття Конституції

В Миколаєві відзначили 26 річницю прийняття Конституції

В Миколаєві відзначили 26 річницю прийняття Конституції
Фото: Олександр Гордієнко

Покладання квітів до пам’ятника Шевченку, мітинг з короткими промовами та виступ військового оркестру однієї з бригад південного гарнізону у центрі міста. Так у Миколаєві 28 червня відзначили День Конституції України.

Люди зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку. В руках тримали прапори України та квіти. Окрім поліції тут семеро людей.

"Всі, хто сьогодні прийшов, хто сьогодні вшановує цей день, дійсно державники, патріоти. Вони вірять в Україну, вірять в її перемогу і без цієї віри не може бути ніякої перемоги. Ми знаємо, як люди ставляться до цих днів державницьких, пам’ятаємо, як раніше було. Такі дні – символи боротьби українців за свою свободу", — говорить організатор мітингу Юрій Діденко.

В Миколаєві відзначили 26 річницю прийняття Конституції
Мітинг до Дня Конституції України. Фото: Олександр Гордієнко

Перед пам'ятником Тарасу Шевченку — Андрій Титорук. Чоловік в лавах добровольчого формування, яке підсилює південний напрямок. Про День Конституції говорить так:

"Зараз нас життя просто вчить любити свою країну. Робити все, щоб ми могли захистити її самотужки. А найголовніше, щоб ми залишались правовою державою. Тому що деградація Росії до рівня терористичної держави, якраз почалась з ігнорування Конституції. У нас Конституція одна із провідних, треба лише навчитися її дотримуватись і поважати".

В Миколаєві відзначили 26 річницю прийняття Конституції
Музиканти військового оркестру. Фото: Олександр Гордієнко

В іншому районі міста оновлену концертну програму зіграв військовий оркестр. За спинами музикантів, на перевагу трубам, тромбонам, тубам, флейтам, висять автомати. Почали концерт з "Червоної калини", далі патріотичні та пісні українських виконавців.

"В нас репертуар насичений. Різнопланова музика, яка написана від 24 лютого до сьогодні. Є про російський корабель, який пішов на дно, є про Стефанію, яка посіла перше місце на європейському конкурсі. Тому в нас різна музика, яку ми хочемо показати людям і підняти їм святковий настрій", — розповідає диригент Віталій Мацюк.

Концерт тривав годину, це менше ніж зазвичай до війни, говорить Віталій Мацюк.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок