"На шляху до демократії": в музеї у Луцьку зібрали історію Конституції України

"На шляху до демократії": в музеї у Луцьку зібрали історію Конституції України

"Конституція України: на шляху до демократії" – електронну виставку під такою назвою підготували у Волинському краєзнавчому музеї. Представили пів сотні експонатів, – розповіла Суспільному науковиця Яна Лис.

У виставці представили оригінальні раритетні документи, фотографії, плакати з витягами із Конституції України та закликами щодо дотримання прав людини.

"На шляху до демократії": у Луцьку до Дня Конституції презентували виставку
Експонат електронної виставки

"На нашій виставці представлені і оригінальні раритетні документи часів Української революції, часів Радянського Союзу. В нас є рідкісні примірники проєктів 1992-1993 рр. по яких легко простежити, як формувався певний політичний діалог. Як ми рухалися на шляху до демократії", – говорить старша наукова співробітниця музею.

Є тут матеріали, які передали до музею колишні нардепи Верховної Ради України Андрій Бондарчук і Микола Жулинський. Йдеться про проєкти Конституцій України 1992–1996 років. Також примітки Миколи Жулинського на аркушах з окремими статтями проєкту Основного закону, зроблені під час обговорення і голосування за нього в ніч з 27 на 28 червня 1996 року.

"На завершальному етапі пан Жулинський був у Конституційній комісії. І тому примірники документів вони передали до Волинського краєзнавчого музею", – додала Яна Лис.

Роботи з виставки цими днями будуть транслювати для усіх відвідувачів музею на великому екрані.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок