"Колорадо" перервав переможну серію "Тампи" та став новим володарем Кубка Стенлі: відео

AP Photo/Phelan M. Ebenhack

"Аваланш" здобув першу за 21 рік перемогу в чемпіонаті.

У НХЛ визначився новий чемпіон. У фіналі розіграшу Кубка Стенлі сезону 2021/22, що став ювілейним 105-им, зіграли чинні чемпіони "Тампа-Бей Лайтнінг" та переможці Західної конференції "Колорадо Аваланш".

Напередодні шостого матчу фінальної серії "Колорадо" вів із рахунком 3:2, проте в попередній грі мінімальну перемогу здобула "Тампа" (3:2).

Саме чинні чемпіони повели й у шостому матчі на домашній арені після того, як рахунок у першому періоді відкрив канадський нападник "Лайтнінг" Стівен Стамкос. Та в другому "Аваланш" змінив хід гри й відповів суперникам двома шайбами: канадця Нейтана Маккіннона та фіна Арттурі Легконена.

"Колорадо" зберіг перевагу й оформив перемогу в матчі (2:1) і загалом у чемпіонаті.

Кубок Стенлі 2021/22. Фінал

• "Колорадо Аваланш" – "Тампа-Бей Лайтнінг" 2:1 (4:2 у серії)
  • Топмоменти останнього матчу фіналу Кубка Стенлі 2021/22 "Колорадо Аваланш" – "Тампа-Бей Лайтнінг":

Що означає перемога "Колорадо"

• Це лише третій титул НХЛ в історії клубу й перший за 21 рік. Раніше команда перемагала в чемпіонаті в сезонах 1995/96 і 2000/01. "Аваланш" тепер має 100-відсотковий показник перемог у фіналах, адже всього доходив до цієї стадії тричі.
  • "Тампа-Бей" поступився у фіналі вперше за три сезони. У попередніх двох "Лайтнінг" ставав чемпіоном.
  • Канадський захисник "Колорадо" Кейл Макар був визнаний MVP цьогорічного плей-оф. Таким чином він став лише третім в історії хокеїстом, який грає на позиції захисника, що зумів виграти в одному сезоні Трофей Джеймса Норріса (як найкращий захисник сезону), Трофей Конна Смайта (як топгравець плей-оф) та Кубок Стенлі: після Боббі Орра та Нікласа Лідстрема.
  • Канадець Корі Перрі став першим в історії гравцем, який тричі поспіль програв у фіналі Кубка Стенлі, представляючи різні команди: "Даллас Старз", "Монреаль Канадіенс" і "Тампу".
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо