Харківська лабораторія верифікована на визначення коронавірусу

Харківська лабораторія верифікована на визначення коронавірусу

Харківська лабораторія верифікована на визначення коронавірусу

Харківський обласний лабораторний центр відсьогодні визначатиме хворих на коронавірус самостійно, не чекаючи відповіді від Києва.

Про це сьогодні заявив голова Харківської обладміністрації Олексій Кучер:

"З сьогоднішнього дня наш Харківський лабораторний центр, харківська лабораторія, верифікована вже. І з сьогоднішнього дня ми самостійно зможемо проводити тестування і більш швидко отримувати результат. Багато журналістів запитують, як так може бути, 7-8 днів ми чекаємо одну підозру, якусь, а насправді необхідно було пройти той шлях для того, щоб ми вже сьогодні могли розпочати і самостійно проводити ці дослідження".

За його словами, лабораторія може досліджувати приблизно 100 зразків на добу.

"Розраховуємо, що вже затримок не буде", — зазначив голова ОДА.

За словами в. о. головної санлікарки регіону Любові Махоти, результати тесту будуть відомі у той же день:

"Сьогодні провели, сьогодні отримали й сьогодні результат — 5-6 годин триває дослідження".

"Якщо моя лабораторія підтверджує позитивний результат – це підтверджений випадок захворювання. Він іде в загальний залік. Якщо в нього негативний методом ПЛР, дається 3 дні на повторний негативний – на підтвердження. Тобто буде оця затримочка в 3 дні, щоб підтвердити повторно негативний, і тільки тоді він спростовується", — сказала Любов Махота.

Досі Харківська область очікувала оцінки встановлених підозр на коронавірус від столичної референс-лабораторії. Відтак в області станом на 8 квітня 32 випадки на коронавірус, які треба перевірити у Києві. Перші з цих підозр у Харкові виявили минулого тижня.

Що відомо

  • "Завалена лабораторія": Харків чекає результатів підозр на СOVID-19 від Києва
  • За інформацією Харківської ОДА, у Харківському лабораторному центрі на чолі з Любов'ю Махотою пройшло навчання, яке за умови успішності тестів згодом дозволить Харкову самостійно визначати хворих на коронавірус. "Зараз вони проведуть 15 перших тестувань. З них 10 негативних вони направляють і 5 позитивних... Якщо ці дані на 100% співпадають, то таке тестування, точніше, навчання, яке було проведено, визнається належним, і тоді нам вже надають дозвіл самостійно визначати, хвора людина на коронавірус чи не хвора. І ми у подальшому вже не будемо направляти ці зразки для перевірки в Києві", — коментував голова Харківської ОДА Олексій Кучер.
  • На 8 квітня на Харківщині до 5-ти зросла кількість підтверджених випадків СOVID-19
  • За добу в регіоні збільшилася кількість підозр на коронавірус — дані ОДА
  • Очікування розгляду підозр: в МОЗ обіцяють розібратися, чи є збій алгоритмів в регіонах
На початок