Зима може бути важкою: У ЄС готуються до припинення постачання російського газу

Зима може бути важкою: У ЄС готуються до припинення постачання російського газу

Зима може бути важкою: У ЄС готуються до припинення постачання російського газу
Фото: Shutterstock

Європейський Союз повинен створити справжній енергетичний блок і бути готовим до важкої зими.

Про це журналістам заявив прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кро на саміті 24 червня в Брюсселі, повідомляє Суспільне.

"Зима може бути важкою. Ми зможемо пережити важкий період, лише якщо зробимо це разом. Ми повинні створити справжній енергетичний блок, ми повинні купувати разом, ми будемо використовувати обмеження цін і будемо краще координувати свої дії. Ми зробили багато і тепер Комісія дійсно має взяти на себе провідну роль", — сказав він.

За словами прем'єра Бельгії, якщо країн ЄС не об’єднаються, то всі матимуть негативні наслідки.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни ЄС дуже ретельно готуються до важкого виклику, який стоїть перед ними щодо імпорту викопних ресурсів з Росії.

"Тому ми не тільки ввели санкції, що стосуються вугілля та нафти, але й взялися за все інше. Говорю про діяльність з розвитку нашої інфраструктури, щоб ми також могли імпортувати з інших країн газ. Це зусилля, яке зараз потребує ще більше прискорення, і з цим, звичайно, пов’язані великі проблеми. Але ми обговоримо це", — зазначив Шольц.

Як повідомляє "Голос Америки", загроза скорочення і ймовірного повного припинення постачання газу з Росії стала однією з головних тем переговорів керівників країн Європейського Союзу на саміті 24 червня в Брюсселі.

Європейські політики й посадовці вважають, що на тлі російської війни в Україні і у відповідь на європейські санкції Москва може знову спробувати використати залежність деяких країн ЄС від російського газу, щоб чинити тиск на європейців.

Що відомо

  • 23 червня Європарламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими.
  • Міністр економіки ФРН Роберт Хабек заявив, що Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • Найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.
  • Енергетичне агентство Данії оголосило перший рівень "раннього попередження" через невизначеність щодо імпорту енергоносіїв з Росії через війну в Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 121. Текстовий онлайн

Росія організувала "газовий шантаж", щоб тиснути на ЄС — Подоляк

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок