"Ріст хворих за останні дві доби є результатом того, що ми проводимо тестування", - Віталій Федорів

"Ріст хворих за останні дві доби є результатом того, що ми проводимо тестування", - Віталій Федорів

"Ріст хворих за останні дві доби є результатом того, що ми проводимо тестування", - Віталій Федорів Суспільне Карпати

На Прикарпатті суттєво зростає кількість хворих та летальних випадків від COVID-19 станом на восьме квітня 9:30 відповідно до даних Міністерства здоров'я України.

Т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів на брифінгу пояснив кількість підтверджених діагнозів на COVID-19.

"Наша область протягом тижня вийшла в одну з перших, де найбільше проводять ПЛР-тестів за добу. Всі лабораторії, які є в області, зуміли організувати діагностику на найвищому рівні. Ріст хворих за останні дві доби є результатом того, що ми проводимо тестування", - сказав Віталій Федорів.

Головний санітарний лікар Руслан Савчук повідомив, що сьогодні 70% досліджень проводять на базі обласного лабораторного центру. Частину – в інфекційній лікарні.

"Завтра ми переходимо у тризмінний режим роботи. Діагностика - першорядне завдання для області, адже треба розділити хворих та можливих контактних осіб", - сказав Руслан Савчук.

Оскільки сімейні лікарі - перші, до кого звертаються люди із захворюваннями, журналісти Суспільного поцікавилися, на що зважають медики, скеровуючи їх на лікування вдома чи у медзакладі.

"Всі сімейні лікарі як в області, так і в Україні керуються відповідним наказом МОЗу і тим алгоритмом, який прописаний по роботі з підозрами на COVID-19 чи підтвердженими випадками. Ці медики займаються легкими формами хвороб і самі визначають, коли хворих скеровувати до медичних закладів. Скажу так, що кожен лікар персонально несе відповідальність за своїх пацієнтів", - сказала керівниця інформаційно-аналітичного центру при облдержадміністрації Наталія Дьоміна.

Також вона не відкидає людського фактору: "Ми не можемо персонально відповісти за дії кожного сімейного лікаря - це його персональна відповідальність перед своїми пацієнтами. Переважно сімейні лікарі вчасно реагують відповідно до ситуації: лікуватися вдома чи у медзакладі. Проте ми не знаємо, чи дотримуються вони на 100% рекомендацій".

Про дії сімейної лікарки померлого з Вовчківців журналісти Суспільного писали. Консультації хворому вона давала по телефону. Коли ми захотіли взяти в неї коментар щодо лікування чоловіка, медик сказала: "Я розмовляти з вами не буду!".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди