Організатори "Євробачення" підтвердили, що конкурс не відбудеться в Україні

Організатори "Євробачення" підтвердили, що конкурс не відбудеться в Україні

Організатори "Євробачення" підтвердили, що конкурс не відбудеться в Україні
Фото: EBU/SARAH LOUISE BENNETT

23 червня Європейська спілка телебачення і радіомовлення (EBU) підтвердила своє рішення не проводити "Євробачення-2023" в Україні через війну. Відповідну заяву вони опублікували на сайті спілки.

Організація стверджує, що ухвалила таке рішення "з жалем" та продовжить дискусії щодо пошуку країни-господарки наступного "Євробачення".

"Це рішення було продиктоване відповідальністю EBU за забезпечення умов, які гарантують безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого має розпочатися негайно в країні, що приймає конкурс", – пише в заяві.

Організація нагадує, що зазвичай до роботи на "Євробаченні" акредитують щонайменше 10 тисяч людей, зокрема знімальну групу та журналістів. Крім того, на заході мають бути близько 30 тисяч відвідувачів зі всього світу. "Їхнє благополуччя — наша головна турбота", – стверджує EBU.

У Правилах проведення конкурсу "Євробачення" зазначено, що захід може бути перенесений у форс-мажорній ситуації, такій, як війна.

Крім того, EBU звернувся до сторонніх експертів з питань безпеки, які заявили, що контрзаходи, запропоновані для пом'якшення загроз при плануванні заходу в Україні, є недостатніми для міжнародного публічного заходу, а ризик масових жертв через конфлікт є "високим".

Щодо можливості проведення конкурсу у прикордонному місці поблизу сусідньої країни, то, за ствердженням EBU, інфраструктура запропонованих місць проведення та відсутність не відповідають вимогам організаціії.

17 червня Європейська мовна спілка опублікувала заяву, де зазначила, що сумнівається у можливості України провести Євробачення-2023 у звʼязку з воєнними діями на території країни. І тому організатори звернулись до Великої Британії, оскільки її учасник посів друге місце.

Проти такого рішення виступив і міністр культури Олександр Ткаченко, і переможці "Євробачення-2022" Kalush Orchestra, міністерство культури і національної спадщини Польщі, а також прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

Більше новин про конкурс "Євробачення"

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура