Турецький корабель, який вийшов з порту тимчасово окупованого Маріуполя 22 червня не вивозив українське зерно і, відповідно, не отримував такої згоди від влади України.
Про це 23 червня повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.
"Це (вихід корабля) зовсім не має нічого спільного з виходом нашого зерна з наших портів. Насправді відбуваються переговори для переконання російської сторони приєднатись до чотирьохсторонніх переговорів і обговорення планів ООН щодо розблокування українських портів", — зазначив він.
"Цей корабель, який був у порту Маріуполя, він утримувався окупантами після того, як був окупований Маріуполь і зараз його звільнили, він вийшов з порту Маріуполь і виходить у відкрите море. Це один з 21-го кораблів, які перебували в українських портах на момент початку війни", — додав Боднар.
За його словами, російська пропаганда перекручує інформацію і намагається "вбити клин" у відносинах України і Туреччини.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара дуже серйозно сприймає повідомлення про те, що Росія викрадає зерно з України та проводить розслідування з цього приводу. На спільній пресконференції з главою МЗС Британії Ліз Трасс міністр запевнив, що Туреччина не дозволить доставляти в країну зерно, викрадене Росією чи будь-якою іншою країною.
Напередодні повідомлялось, що з порту окупованого Маріуполя 21 червня вийшло турецьке судно Azov Concord.
Що відомо
- Масштабна продовольча криза у зв’язку із блокуванням Росією українських портів може загрожувати країнам світу вже у липні. Про це заявив президент Володимир Зеленський 27 травня під час виступу в індонезійському аналітичному центрі Foreign Policy Community of Indonesia.
- Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що через війну в Україні кількість людей з нестачею продовольства протягом року зросте на 47 мільйонів — з 276 млн на початку 2022 року до 323 млн протягом року.
- Через війну у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів, йдеться у повідомленні британської розвідки.
- Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
- До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
- Як раніше повідомляв перший заступник очільника Мінагрополітики Тарас Висоцький, до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Україна обмежила експорт деяких зернових на час війни.
- Туреччина веде непублічні переговори з Росією та Україною для розблокування експорту українського зерна через протоку Босфор у Чорному морі, повідомив інформагентству Reuters турецький високопосадовець на умовах анонімності.
Читайте також
Україна почала обговорювати з Туреччиною питання експорту зерна — ОП
Ердоган анонсував "зернові" переговори з Зеленським і Путіним
Росія вивозить крадене українське зерно під своїми документами до Туреччини — посол Боднар
Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу