Англійський "Крістал Пелас" подав позов на звання найстаршого в історії футболу: як у клубі це пояснюють

Англійський "Крістал Пелас" подав позов на звання найстаршого в історії футболу: як у клубі це пояснюють

Англійський "Крістал Пелас" подав позов на звання найстаршого в історії футболу: як у клубі це пояснюють
AP

Спираються на нове дослідження, яке свідчить про більшу історію клубу.

"Крістал Пелас" - один із клубів-учасників англійської Прем'єр-ліги. Сезон 2021/22 команда закінчила на 12-му місці, набравши 48 очок.

Роком заснування "Крістал Пелас" донедавна вважався 1905-й. Він був розміщений на клубній емблемі, яку вирішили оновити перед початком нового сезону.

На новий сезон 2022/23 "Крістал Пелас" вийде з новою емблемою. Однак там також буде вказано і новий рік заснування, що робить клуб найстаршим в історії футболу.

Що сталося?

На офіційному сайті "Крістал Пелас" з'явився реліз, у якому клуб оголосив, що подає позов на звання найстаршого серед чинних. Основою цього стало дослідження, яке було пророблено футбольним істориком Пітером Меннінгом.

У дослідженні вказано, що справжнім роком заснування "Крістал Пелас" є не 1905, а 1861 рік. А перший матч англійська команда провела у 1862 році - проти ФК "Форест".

Основою для твердження щодо звання найстаршого клубу у "Крістал Пелас" зробили через зображення металевого пивного кухлю. Там вказано, що команда "Крістал Пелас" брала участь в організованих матчах сезону 1873/74.

Зображення кухлю з надписом "Крістал Пелас"
Зображення кухлю з надписом "Крістал Пелас". ФК "Крістал Пелас"

Також у клубі вказали хронологію розвитку з 1861 року. 1905-й (попередня дата заснування "Крістал Пелас") у ньому вказаний як рік виступу на професійному рівні у червно-синіх кольорах.

Наразі найстаршим професійним клубом в історії є "Ноттс Каунті", заснований у листопаді 1862 року. Якщо "Крістал Пелас" виграє позов, то відбере у "Ноттс Каунті" звання найстаршого.

Що відомо про "Крістал Пелас"

  • Виступає в еліті англійського футболу з сезону 2012/13. Наразі команду очолює експівзахисник Патрік Вієйра.
  • Найвищим досягненням "Крістал Пелас" на рівні еліти чемпіонату Англії є сезон 1990/91, коли команда посіла третє місце.
  • Також на рахунку "Крістал Пелас" два фінали Кубка Англії - у 1990 та 2016 роках.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо