На Запоріжжі з-під обстрілів урятували двомісячну косулю

На Запоріжжі з-під обстрілів урятували двомісячну косулю

На Запоріжжі з-під обстрілів урятували двомісячну косулю
Фото Олесі Кулик

Двомісячну косулю, на ім'я Бембі врятували з-під обстрілів в Запорізькій області. Дитинча залишилось без батьків і самотужки не могло харчуватися.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які зустрілися із зоозахисницею.

Дитинча косулі врятували з-під обстрілів у Гуляйполі місцеві мешканці. Його мати загинула, а маленьку тваринку евакуювали до Запоріжжя та передали зоозахисниці Олесі Кулик.

На Запоріжжі з-під обстрілів урятували маленьку косулю
Олеся Кулик. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Його привезли просто у коробці. У того чоловіка, який його перевозив стався напад алергії, бо косуля має специфічний запах. Перевезення тривало вісім годин", — розповідає Олеся.

За її словами, у перші дні після евакуація найскладнішим було нагодувати Бембі, адже сама вона не їла. Олеся за допомогою спеціального приладу давала дитинчаті козине молоко. Складності додавало й те, що тваринка пережила стрес.

На Запоріжжі з-під обстрілів урятували маленьку косулю
Фото з особистого архіву Олесі Кулик

"Косулі — це взагалі такі тварини дуже "шокові". Вони бояться не лише вибухів, вони взагалі бояться, якщо територія для них страшна. Якщо вона побачила собаку, косуля впадає в шок, вона не буде тікати, вона лягає і захищатися не буде", — розповідає дівчина.

На Запоріжжі з-під обстрілів урятували маленьку косулю
Зараз Бембі важить сім кілограмів, а коли підросте, набере до 40 кг. Фото з особистого архіву Олесі Кулик

Нині Бембі перевезли під Київ до притулку для хижих тварин Наталії Попової. Там, за словами Олесі, є велика територія з просторими вольєрами та всі необхідні умови.

"Наталія уже вигодовувала таких тварин. І потім, ми маємо надію, що його випустимо на волю. Але якщо тварина буде повністю здорова. Якщо ні, то їй хоча б буде де жити", — каже зоозахисниця.

У самої Олесі вдома живуть понад 200 тварин. Більшість з них — постраждалі від військової агресії Росії.

"Був песик, який із передової. Його привезли загоїти рани від мінометного обстрілу. І він повернувся до хлопців. Бо він завжди попереджав хлопців, коли будуть обстріли: просто йшов в окоп і всі хлопці йшли за ним. Він врятував стільки життів", — розповідає Олеся.

На Запоріжжі з-під обстрілів урятували маленьку косулю
Олеся піклується також про врятованих пташок. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вона також додає: якось консультувала українських військових, які знайшли в окопах мишенят та запитували, як їм допомогти. Військові доглядали маленьких гризунів, доки по них не прийшла мама. За словами Олесі, випадки, коли українські захисники рятують тварин не поодинокі.

Читайте також: У Запоріжжі із дітьми-переселенцями працює собака-психолог

У Запоріжжі волонтери пошили бронежилет для собак, які допомагають у захисті міста

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок