"Мене засуджують найближчі". Чернівчанка про переїзд до Німеччини через війну

"Мене засуджують найближчі". Чернівчанка про переїзд до Німеччини через війну

"Мене засуджують найближчі". Чернівчанка про переїзд до Німеччини через війну
Чернівчанка Лілія Різун в Німеччині. Фото з архіву Лілії.

Чернівчанка Лілія Різун разом з братом переїхала до Німеччини у перші дні повномасштабної війни. Вирішили їхати одразу, бо їхнє помешкання розташоване поблизу аеропорту. Також в Німеччині живе їхня мама. Через виїзд дівчина отримала осуд від друзів, родичів та незнайомців. До Дня біженців публікуємо її історію.

20-річну Лілю та її неповнолітнього брата до мами в Німеччину відправив батько. Він багато працює, тому вирішив, що закордоном їм буде безпечніше.

"У перші дні у всіх був стрес, ніхто не розумів ситуацію. Коли ми виїжджали з рідних Чернівців, лились сльози, був дуже великий страх. У різні міста почали прилітати ракети, я думала, що в Чернівцях це також може бути", — розповідає Лілія.

Коли дівчина сказала родичам, що виїжджає, ті відповіли: "Краще ми будемо помирати на своїй рідній землі, ніж на чужині". Також з нею перестали спілкуватись друзі.

"Засуджують, що я виїхала, коли в нас немає бойових дій. Ніхто не знає твоїх обставин. Засуджують і незнайомі. На День вишиванки ми з подругою виходили з метро у вишитих сорочках, а наші ж українці казали: "Сидять тут в безпеці, а "топлять" за Україну". Це було дуже неприємно, тому що ти в чужій країні й хотілося, аби наші тримались тут разом", — розповідає Лілія. У Німеччині дівчина з братом подались на тимчасовий захист. Зазвичай там вона волонтерить у штабі, зокрема допомагає українцям з оформленням документів.

Волонтерський штаб в Німеччині, у якому допомагає дівчина
Волонтерський штаб в Німеччині, у якому допомагає дівчина. Фото з архіву Лілії

Також надсилає гроші українській армії.

"Я думала повертатися додому, але зрозуміла, що на цей час ми корисніші тут. Бо в Україні не буде такої можливості допомагати фінансово", — розповідає Лілія.

Водночас дівчина та її брат не планують залишатись в Німеччині. Кажуть, що згодом повернуться в Україну.

Що відомо

  • Станом на 20 червня закордон виїхали понад п'ять мільйонів українців. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Читайте також

У місті Чернівецької області облаштовують хостел для вимушених переселенців

У громаді на Буковині вимушених переселенців консультують лікарі з Греції

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок