На відбудову зруйнованих та ушкоджених спортивних об’єктів на Чернігівщині треба більше 300 мільйонів гривень

На відбудову зруйнованих та ушкоджених спортивних об’єктів на Чернігівщині треба більше 300 мільйонів гривень

На відбудову зруйнованих та ушкоджених спортивних об’єктів на Чернігівщині треба більше 300 мільйонів гривень
ФОТО: Суспільне Чернігів

На Чернігівщині внаслідок бойових дій частково чи повністю зруйновані 10 спортивних об’єктів. Про це Суспільному повідомили у Департаменті сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА.

Внаслідок обстрілів окупантів повністю зруйновані та потребують відбудови «з нуля» три об’єкти: стадіон імені Гагаріна, лижна база та стадіон «Локомотив».

Зруйнований стадіон імені Гагаріна
Зруйнований стадіон імені Гагаріна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Стадіон імені Гагаріна є домашньою ареною чернігівської «Десна», яка виступає в Українській Прем’єр-Лізі. Його росіяни обстрілювали двічі. Спочатку з артилерії, потім був авіаудар. В результаті знищене поле і трибуни.

Лижну базу в Чернігові збудували в 1977 році. На ній зростали призери Олімпійських ігор, чемпіони світу та Європи з лижного спорту, база приймала змагання національного рівня. Російські війська також обстрілювали її з артилерії, ще й скинули бомбу. Вона знищена повністю. Окрім приміщень, на базі постраждала й лижоролерна траса для літніх тренувань.

Одна зі зруйнованих будівель лижної бази
Одна зі зруйнованих будівель лижної бази. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загальна площа повністю зруйнованих об’єктів – 6624 м2. Відбудова двох стадіонів та лижної бази коштуватиме 212 мільйонів 630 тисяч гривень з розрахунку 32,1 тисячі гривень за квадратний метр.

Частково зруйнованими виявились сім об’єктів: стадіон «Чернігів-Арена», спорткомплекс «Хімік-Чернігів», стрілецький тир, веслувальна база та водно-спортивна база «Динамо», приміщення «Інваспорт» та спорткомплекс «Зірка» в Ніжині.

Вид зсередини частково пошкодженого спорткомплексу "Хімік-Чернігів"
Вид зсередини частково пошкодженого спорткомплексу "Хімік-Чернігів". ФОТО: Суспільне Чернігів

Веслувальна база кілька разів потрапляла під щільний обстріл, зокрема і тоді, коли росіяни намагалися знищити пішохідний міст через Десну. Тут пошкоджені приміщення, а вцілілого спортивного інвентаря залишилося до 10%. Загальна площа цих об’єктів – 8012 м2. Приведення їх до ладу коштуватиме 91 мільйон 337 тисяч гривень з розрахунку 11,4 тисячі гривень за квадратний метр.

Читайте також:

Паралімпієць з Чернігова Дмитро Суярко продав свою медаль з аукціону за 5 тисяч 300 доларів

На початок