"Говорити можна все, що завгодно": Кучер про заяву заступника міністра охорони здоров'я

"Говорити можна все, що завгодно": Кучер про заяву заступника міністра охорони здоров'я

"Говорити можна все, що завгодно": Кучер про заяву заступника міністра охорони здоров'я
ЦГЗ МОЗ України

Голова Харківської облдержадміністрації прокоментував слова головного державного санітарного лікаря — заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, який сказав, що вірусологічні лабораторії в Україні не завантажені на 100%.

"Говорити все, що завгодно можна, а результат ми маємо той, який маємо. Ми досить довго все ж таки чекаємо результатів тих зразків біологічних, які ми направили. Я від себе роблю все можливе для того, щоб якомога швидше отримати ці результати. Тому що, зрозуміло, що я зацікавлений в тому, щоб саме наша лабораторія займалася без цих транзитів встановленням наявності хворих на коронавірус. Щоб наша лабораторія була верифікована", — сказав Кучер.

Він також повідомив, що упродовж наступних двох днів на Харківщину має надійти нове обладнання, в тому числі дві лабораторії виробництва США.

"Принагідно, хочу повідомити, що ми закупили ще дві лабораторії спеціальні, закуповуємо, ще грошові кошти не проплачені, але вже це обладнання вже на території нашої держави. І завтра-після завтра воно буде на території Харківсього регіону. Це додатково будуть лабораторії, які ми зможемо задіяти в тому, щоб тестувати. Це нове обладнання, тому що наш лабораторний центр працює на старому обладнанні", — прокоментував Кучер.

"Це спеціальна лабораторія, яка буде проводити лабораторне, ПЛР-тестування, так званий золотий фонд, про який кажуть, що це майже стовідсоткове правильне підтвердження відсутності-наявності коронавірусу", — додав він.

Окрім двох лабораторій, в числі нового обладнання, за словами Кучера, 11 апаратів штучного дихання.

Що відомо

  • За словами Кучера, з-понад тридцяти підозр, направлених до Києва, чотири встановлені як позитивні на рівні Харківщини. Їх має підтвердити національна вірусологічна лабораторія. Більше тижня від Києва не було жодних оновлень. А у Харківській ОДА до цього не озвучували результатів тестів лабцентру.
  • Голова Харківської ОДА пов'язував затримку з тим, що національна лабораторія у Києві "завалена".
  • На брифінгу 7 квітня головний санітарний лікар — заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що вірусологічні лабораторії не завантажені на 100%: "Ми починаємо розглядати і дивитися, чи завантажені вірусологічні лабораторії. Вірусологічні лабораторії сьогодні не завантажені на 100%".
На початок