Росія не визнає загиблими 27 членів екіпажу крейсера "Москва", що погрожував захисникам Зміїного – ГУР МО України

Росія не визнає загиблими 27 членів екіпажу крейсера "Москва", що погрожував захисникам Зміїного – ГУР МО України

Росія не визнає загиблими 27 членів екіпажу крейсера "Москва", що погрожував захисникам Зміїного – ГУР МО України
Крейсер "Москва", квітень 2022 року. Фото: Mike Right / Twitter

Спецслужби РФ продовжують змушувати родини російські моряків приховувати інформацію про своїх загиблих на крейсері “Москва”. 27 членів екіпажу, серед яких 19 строковиків, дотепер вважаються зниклими безвісті. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

В Севастополі офіційно поховали лише мічмана Вахрушева.

Командир крейсера капітан першого рангу Купрін, який порушуючи статут одним з перших покинув корабель, пояснює свій вчинок намаганням врятувати саме строковиків: ніби то він отримав такий наказ після вибухів на кораблі, йдеться у повідомленні української розвідки.

Родичів загиблих моряків відмовляються приймати як у командуванні ВМФ РФ та командуванні Чорноморського флоту, так і в органах влади та соціального забезпечення. Їх спрямовують до групи психологів, медиків та юристів, яка була спеціально створена для приховування інформації про загиблих та зниклих безвісті строковиків.

Дізнавшись про бажання родичів оприлюднити інформацію про загиблих у ЗМІ до них додому та за місцем роботи приходять співробітники ФСБ та проводять "роз'яснювальну роботу" з погрозами про кримінальну відповідальність за розголошення державної таємниці.

Що відомо

13 квітня ВМС України поцілили ракетами флагман Чорноморського флоту РФ крейсер "Москва". Згодом у Міністерстві оборони Росії визнали, що крейсер затонув у Чорному морі під час буксування.

З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, крейсер діяв в районі острова Зміїний. Після 2 березня 2022 року його бачили недалеко від узбережжя Одеси. Також корабель періодично повертався у порт Севастополя.

Читайте також

  • Російські війська з "Москви" планували висадку морпіхів у Одесі – мати загиблого матроса
  • Росія визнала, що крейсер "Москва" затонув у Чорному морі
  • Українські військові поцілили у російський крейсер "Москва", що погрожував захисникам Зміїного

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок