Україна здобула третє "золото" на Кубку виклику зі спортивної гімнастики: перемога Пахнюка на паралельних брусах

AP

Друга медаль для українського гімнаста у Словенії.

Збірна України зі спортивної гімнастики здобула третю золоту медаль на Кубку спортивного виклику, що пройшов у словенському Копері. Її автором став 30-річний гімнаст Петро Пахнюк.

Пахнюк закривав виступ українців у фіналі другого змагального дня Кубка виклику у Копері. На той момент Україна вже мала три медалі, причому одну з них - "золото" Ігора Радивілова в опорному стрибку - синьо-жовті гімнасти здобули саме у другий день фіналів.

Останню можливість виграти "золото" Пахнюк мав у паралельних брусах. І був одним з головних претендентів на медаль найвищого гатунку: у кваліфікації українець поступився американцеві Керрану Філліпсу, складність програми якого склала 6.7 (у Пахнюка - 5.9). Але мінімально випередив румуна Андрея Мунтяна - бронзового призера літньої Універсіади-2017 в опорному стрибку.

Саме між Пахнюком і Мунтяном зосередилася боротьба за "золото". Філліпс виконав меншу за складністю програму і отримав за її виконання найнижчу оцінку, показавши у підсумку лише сьомий результат.

А ось Пахнюк випередив Мунтяна у боротьбі за "золото". Ключовим моментом стала саме складність програми українця - вона виявилася вищою, аніж у румуна, тоді як за виконання Пахнюкові майже не знижували бали.

Кубок виклику (Копер). Паралельні бруси (фінал)

1. Петро Пахнюк (Україна) - 14.400
  2. Андрей Мунтян (Румунія) - 14.250
  3. Крістіан Балаш (Угорщина) - 14.100

Це п'ята золота медаль для України у паралельних брусах на рівні змагань Кубка світу чи Кубка спортивного виклику у 2022 році. На усіх чотирьох етапах Кубка світу "золото" здобував 18-річний гімнаст Ілля Ковтун, і ось тепер уперше за три етапи Кубка виклику її виграв Пахнюк.

Загалом виступи у словенському Копері Україна завершила з чотирма медалями. Для самого ж Пахнюка ця нагорода стала другою: у перший день фіналів він здобув "срібло" у вправах на коні.

Усі медалі України на етапі Кубка виклику у Словенії

• "золото": Ігор Радівілов (кільця, опорний стрибок), Петро Пахнюк (паралельні бруси)
  • "срібло: Петро Пахнюк (кінь)

Хто такий Петро Пахнюк

• 30-річний український гімнаст, що представляє Київ на міжнародних змагань.
  • Пахнюк - учасник двох Олімпійських іграх. Причому на Іграх у Ріо-де-Жанейро у 2016 році він представляв Азербайджан.
  • Пахнюк - 3-разовий призер чемпіонатів Європи та Європейських ігор: "срібло" у паралельних брусах, "бронза" у вільних вправах, а також "золото" у командному багатоборстві.
  • На честь Пахнюка названо два спортивних елементи на паралельних брусах: сальто вперед з плечей в плечі та сальто вперед з плечей у вис.
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо