До 70% інсуліну хворі на цукровий діабет мають купувати за власні гроші: чому так склалося

До 70% інсуліну хворі на цукровий діабет мають купувати за власні гроші: чому так склалося

До 70% інсуліну хворі на цукровий діабет мають купувати за власні гроші: чому так склалося
оригінал

Компенсація за інсулін для чернігівських хворих на цукровий діабет недофінансовується державою. Про це Суспільному сказав начальник управління охорони здоров’я міської ради Владислав Кухар. За його словами, міська влада зі своєї сторони передбачила витрати на інсулін в місцевому бюджеті. Субвенція на забезпечення хворих на цукровий діабет першого типу не надійшла з державного бюджету. Як це вливає на тих, хто потребує інсуліну, дізнавалась Ольга Онищенко.

Максиму Висторопському 29-років. 27 з них хлопець хворіє на цукровий діабет першого типу. Нині, каже він, не отримує безкоштовно половини інсуліну, якого потребує.

«Перебої з отриманням інсуліну насправді вже доволі давно. Проте, впродовж декількох останніх місяців, це десь ще з осені почалося. Інсулін, його видають, кому половину, кому ще менше, там навіть до 30%. Мені дають половину, так як у мене всього два флакони, тому тут вже ніяк не розділити. Інколи доводиться докуповувати, але це не так часто. Є певний запас, але його вистачає на декілька місяців. Тобто, якщо він закінчиться взагалі, то я навіть не знаю», - розповідає хлопець.

Раз на місяць, каже Максим, йому треба йти до лікарні за інсуліном.

«Діабетики знаходяться в зоні ризику, все одно доводиться ходити в поліклініку, де лікар виписує рецепт, і потім з цим рецептом йти до аптеки де видають інсулін. Інакше це зараз не працює».

Третину потреби в інсуліні не отримує Ірина Дідевич, яка також має цей діагноз. За її словами, решту препарату, а це 70%, потрібно купувати самостійно.

«Я хворію на цукровий діабет уже 31 рік. Спочатку давали 40% від потреби, а зараз отримую 30% і не знаю, що мені робити і куди мені звертатися? Бо мені не вистачає цього інсуліну для життя. Пенсія у мене 1738 гривень, а інсулін коштує набагато більше. Я ж маю колоти повну дозу, тому я мушу докуповувати цей інсулін. Менше колоти не можна, тому що цукор буде вищий за норму і самопочуття, відповідно, буде погане. Тому доводиться або менше трохи чогось з’їсти, щоб цукор був нижчим, але ж все одно, потрібно, щоб було повноцінне харчування. Також треба колоти ті дози, які визначив лікар. Для мене це дуже велика проблема. І в моїх колег по хворобі також, людям не вистачає ліків.»

Начальник управління охорони здоров’я міськради Владислав Кухар сказав, що міська влада передбачила витрати на інсулін в місцевому бюджеті. За його словами, проблема в тому, що досі не надійшла субвенція з державного бюджету на забезпечення хворих на цукровий діабет першого типу.

«Ми очікуємо, постанова була прийнята тільки 25-го березня. На сьогоднішній день, навіть ці кошти ще не надійшли в область, тобто ми очікуємо, що десь приблизно 15-го квітня ці кошти з’являться у нас в місті. Як тільки кошти ці будуть, звичайно ми проведемо цей розподіл і ті хто недоотримав в цьому місяці необхідну кількість ми додамо її, ті хто буде звертатися сподіваюсь після 15-го вже отримають те, що держава передбачила на забезпечення виконання цього питання», - сказав Владислав Кухар.

Вибір редакції

На початок