Польща отримала фейковий лист від нібито МЗС України про мобілізацію українців призовного віку з польської території

Польща отримала фейковий лист від нібито МЗС України про мобілізацію українців призовного віку з польської території

Польща отримала фейковий лист від нібито МЗС України про мобілізацію українців призовного віку з польської території
З відкритих джерел

Урядовий центр безпеки Республіки Польща виявив фейковий лист, що нібито надійшов від МЗС України до МЗС Польщі, і в якому йдеться про прохання надати інформацію про всіх чоловіків-українців віком до 60 років, що перебувають на польській території.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України.

У листі заявляли, що вказана інформація начебто повинна допомогти Збройним силам України мобілізувати їх для участі у війні проти Росії.

Зазначається, що ця дезінформація з’явилася ще 3.02.2022 року на сайті російського інформаційного агентства "Красная весна", а 17 червня цей же фейк повторив Telegram-канал "Джокер ДНР".

"Таким способом ворог намагається отримати персональні відомості про українців, що перебувають за кордоном, для подальшого проведення інформаційно-психологічних операцій, покликаних знизити рівень довіри до України загалом", — наголошують у ЦПД.

В організації також закликають українців перевіряти підозрілі "документи", що публікуються в соціальних мережах, та користуватися винятково офіційними сайтами українських органів державної влади.

Що відомо

  • Міністерство освіти і науки 17 червня попередило про фейковий лист, який поширюється в інтернеті, в якому міститься доручення керівникам освітніх закладів про складання списків і збір даних щодо випускників призовного віку.
  • Центр протидії дезінформації також спростовує фейки про вручення повісток, зокрема про те, що їх не можна вручати на вулиці, а після цього одразу відправляють на війну.
  • Верховна рада продовжила мобілізацію до 23 серпня. Це означає, що чоловікам і надалі будуть приходити повістки.

Читайте також

Розвінчування російських фейків 16 червня

Як Росія атакує Україну в інформаційному полі. Розповідають експерти

Навіщо Україні потрібен Центр протидії дезінформації. Розповідає політолог

Вторгнення Росії в Україну, день 114. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок