Суд може поставити крапку у справі вбивства активістки Гандзюк до кінця року — адвокатка

Суд може поставити крапку у справі вбивства активістки Гандзюк до кінця року — адвокатка

Ексклюзивно
Суд може поставити крапку у справі вбивства активістки Гандзюк до кінця року — адвокатка
Суспільне Одеса

Дніпровський районний суд Києва вирішує, яку справу винести. Справу туди передали у серпні 2020 року. Вже дослідили відео та аудіо докази і перейшли до допиту свідків. Втім, як розповіла Суспільному адвокатка сторони потерпілих Ольга Веретільник, через війну часто засідання переносили.

"Захисники сторони обвинувачених беруть участь в засіданнях по відеоконференції, декілька разів вони зникали, або не могли вийти на зв'язок, навіть на деякі засідання викликали адвокатів з безоплатної правової допомоги. Наразі допит свідків, до цього етапу ми перейшли до початку війни, допитали вже трьох, якщо дивитись по клопотаннях прокурорів треба допитати десятки людей, до сотні”, — каже Ольга Веретільник.

За час повномасштабного вторгнення обвинувачені Владислав Мангер та Олексій Левін хотіли брати участь у бойових діях. Клопотання, щоб їх відпустили, каже адвокат Владислава Мангера, подавали 6 разів, захищати підозрюваний хотів Херсонщину від російських військових.

"На жаль суд не задовольнив клопотання, через позицію прокуратури та сторони потерпілих, які стверджують, що не бажають, щоб Владислав Мангер мав зброю в руках. Тут ймовірно політичні забаганки виявились важливіші, ніж можливість забезпечення захисту і звільнення Херсонської області", — каже адвокат Владислава Мангера.

Адвокатка сторони потерпілих свою позицію пояснює: "Я заперечувала проти цього клопотання, такі заяви є, але їм відмовили".

Сторона захисту потерпілих каже, що проблему зараз загострюють свідки, більшість на тимчасово окупованих територіях.

"Справа може затягнутись, велика кількість свідків, із сторони обвинувачення, перебуває на тимчасово окупованих територіях, більш того частина є колаборантами, їх участь зараз в судовому розгляду буде обмежена і складна. Навряд, вони захочуть приїхати на територію України, давати покази, враховуючи, що СБУ їх арештує", — пояснює адвокат Дмитро Ільченко.

Нагадаємо, на останньому засідання 13 червня, допитували свідка. До 21 липня Мангер та Левін перебуватимуть у СІЗО, далі мають продовжити або ж ні запобіжний захід.

Що відомо

  • Херсонську активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року біля її дому у Херсоні облили кислотою. Катя померла через три місяці. На момент вбивства Владислав Мангер очолював Херсонську обласну раду, а Олексій Левін тоді був помічником одного з депутатів.
  • За версією слідства вони замовники вбивства. 19 червня 2020 року Мангера із зали Печерського суду Києва відправили в СІЗО, 17 березня 2020 у СІЗО цей ж суд відправив Олексія Левіна.

Вибір редакції

На початок